شهريار و ترك ملاقات يار
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٤/٢٢ 

دو سه سال از ازدواج پری [دختر مورد علاقه استاد شهريار] سپری شده بود. اگرچه هر دو می‌دانستيم كه ديگر متعلق به هم نيستيم، اما شدت علاقه و عهد و پيمان،‌ هنوز فروكش نكرده بود. خيلی سعی می‌كردم كه به كلی فراموشش كنم، اما مگر می‌شد؟ از حركاتی كه او داشت، متوجه می‌شدم كه او هم نمی‌تواند علاقه‌اش را پنهان كند.
تقريبا محل دائمی من، عصرها دكان پياله فروشی در نزديك بهجت آباد بود. او هم اين را می‌دانست. روزی با دختر بچه‌ای از جلوی‌ دكان رد می‌شدند. دختر بچه آمد و به من گفت كه فلانی پيغام داد كه حتما مرا در خيابان رفاهی ببيند، منتظرش هستم.
من خيلی‌ تعجب كردم. گمشده‌ام را بعد از مدت‌ها يافته بودم. اما به سر قرار نرفتم. فردا فرستاده‌اش بار ديگر به سراغم آمد و علت نرفتنم را جويا شد. نامه‌ای سربسته را كه قبلا آماده كرده بودم به او دادم كه به پری برساند. آن نامه، غزلی بود با نام "تو بمان با دگران":

از تو بگذشتم و  بگذاشتمت با دگران
رفتم از كوی‌ تو ليكن عقب سر نگران
ما گذشتيم و گذشت آنچه تو با ما كردی
تو  بمان  با  دگران،  وای  به  حال دگران
رفته چون مه به محاقم كه نشانم ندهند
هـرچه  آفاق  بجويند  كـران  تا  به  كـران
می‌روم تا كه به صاحب‌نظری‌ بازرسم
محـرم  مـا  نبـود  ديـده  كـوته‌نـظـران
دلِ چو آيـنـه  اهـل  صـفـا  مـی‌شكننـد
كه ز خود بی‌خبرند اين ز خدا بی‌‌خبران
دل من دار كه  در زلف  شكن  در شكنت
يادگاری است ز سر حلقه شوريده سران
گل اين باغ بجز حسرت و داغم نفزود
لاله رويا تو ببخشای‌ به خونين جگران
ره بيدادگران بخت من آموخت تو را
ور  نه  دانم  تو كجا و ره بيدادگران
سهل باشد همه بگذاشتن و بگذشتن
كاين  بـود  عـاقبت  كار  جهـان  گـذران
شـهـريارا  غــــم  آوارگـی  و  دربــدری
شورها در دلم انگيخته چون نو سفران

«نقل از كتاب در خلوت شهريار»


کلمات کلیدی:
 
كسب و كار اينترنتی
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٤/۱۱ 

 

 

 

طی آخرين آماری كه از سوی شركت فنآوری‌ اطلاعات (ديتای سابق)‌ منتشر شده، تعداد كاربران اينترنت در داخل كشور، تا پايان فروردين‌ماه سال جاری، به 11 ميليون و 260 هزار نفر رسيد. اين در حالی است كه بر اساس آخرين آمار منتشر شده توسط اين مركز در تيرماه سال گذشته، 7 ميليون و 350 هزار كاربر در كشور به ثبت رسيده بود.

طبق هدف‌گذاری‌ انجام شده برای پنج‌ساله چهار توسعه، تعداد كاربران اينترنت ايران بايد در پايان برنامه به 22 ميليون و ضريب نفوذ اينترنت در ايران به 30% برسد.

به نظر می‌رسد سرمايه‌گذاری بر روی‌ تجارت الكترونيك و كسب و كار اينترنتی به يكی از پرسودترين مشاغل در چند سال آينده تبديل گردد و كسانی‌ در اين زمينه موفق‌تر خواهند بود كه زودتر اين مسير را آغاز كنند. البته موفق شدن در اين مسير نياز به يك ايده ناب و خلاقانه و صد البته بازاريابی علمی دارد.


کلمات کلیدی:
 
از طلا گشتن پشيمان گشته‌ايم!
ساعت ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٤/۳ 

وقتی نيمه اول بازی فوتبال بين ايران و استراليا در مرحله مقدماتی جام جهانی 1998 با نتيجه 0-1 به سود استراليا به پايان رسيد، طبق گفته بازيكنان، ويرا سرمربی وقت فوتبال ايران در رختكن به بازيكنان گفت: «نيمه دوم را هر طور كه خودتان بلد هستيد بازی كنيد» و به اين ترتيب آن خاطره به ياد مادنی در حافظه ملت ايران ثبت شد.

تجربه مسابقات ورزشی‌ نشان داده كه عواملی چون ميهن‌دوستی، پهلوانی و معنويات، نقش بيشتری از تكنيك و تاكتيك در موفقيت ورزشكاران ما داشته و در هر ميدانی كه ورزشكاران ما به اين عوامل اتكا كردند، علی‌رغم ضعف فنی، به خوبی بر حريفان غلبه كرد‌ه‌اند.

قرار بود متوليان ورزش كشورمان در خصوص آماده‌سازی تيم ملی فوتبال برای جام‌جهانی ۲۰۰۶، برنامه‌های خود را بر رساندن توان فنی اين تيم به سطح جهانی معطوف کنند كه نه تنها در اين زمينه موفق نبودند، بلكه نقاط قوتی نظير بازی بر اساس عِـرق ملی را هم از دست داديم.

 

از طلا گشتن پشيمان گشته‌ايم

مرحمت فرموده ما را مس كنيد!


کلمات کلیدی: