آب حوضيه

تا چند سال پيش٬ اسفندماه که می شد٬ کار و کاسبی آب حوضيها سکه بود. مردانی نسبتا مسن با پاچه های بالا زده که يک پارو روی دوش خود داشتند و از دو سر آن٬ دو حلب خالی هفده کيلويی روغن آويزان می کردند و در آنها ابزار شستشو قرار می دادند.

اين مردان شريف برای کسب روزی حلال در کوچه ها می گشتند و فرياد می زدند:«آب حوضيه٬ فرش می شوريم ...» و جوانها هم آنها را دست می انداختند و در ادامه می گفتند: «آپانديس عمل می کنيم٬ پيرزن خفه می کنيم ...».

امسال من حتی يک آب حوضی هم نديدم و البته طبيعی است٬ چون در آپارتمانهای چهل پنجاه متری که ديگه حوض پيدا نميشه!!! ولی ممکن است از ما بهتران که در منزلشان استخر و سونا و جکوزی دارند٬ هنوز هم نيازمند آب حوضيها باشند.

/ 4 نظر / 7 بازدید
حسين

سلام مجيد عزيز البته اين کاربران اينترنت هم مثل آب حوضی ها هستند که تو وبلاگها نميان. خيلی مشتاق ديدار شما هستم اگز بيزينس و پرچم بذاره !! نوروزتان هم پيشاپيش مبارک !

صدری زاده - مقالات

سلام . گروه ديگری هم بودند که توی کوچه ها فرياد می زدند : » آی لاو سوزی » . . . يعنی : » آی لحاف دوزی » ! پنبه های لحاف و تشک و بالش را . . . می زدند و تشک ها را مرمت می کرند . کار و کاسبی اين گروه هم کساد است . از فارغ التحصيلان دانشگاه ها هم کمتر از ۳۰ درصد جذب بازار کار می شوند . گروه ديگری هم هستند که به واسطه پيشرفت تکنولوژی بيکار شده اند مثل کارکنان تلگراف و . . . به هر حال برف پارو می کنيم ! . . . آب حوض می کشيم . . . پيرزن . . . سال نو مبارک !

Sahar

سلام مجيد جان..... اون از ما بهترون هم آب استخری و آب جکوزی دارن///////// هههههههه

حسين

امسال اونا برا بازاريابی تو خيابونا نبودن!مجازی کار می کردن.مامان بزرگ خانمم می گفت يکی سالهای پيش انقدر التماس می کرده که فرش بگيره بشوره و....امسال که بهش زنگزده گفته بذار دفترمو نگاه کنم!!!!!!!!!!!!!!