این مرد نازنین

تاریخ معاصر کشور عزیزمان، نوسانی است بین "اعتماد بیش از حد به دولتهای قدرتمند" و "دشمنی بیش از اندازه با آنان"،  که باعث شده تا امتیازات بسیاری را در تعامل با جهان از دست بدهیم.

دوست دارم برگهای بعدی کتاب تاریخ این سرزمین، به جای عهدنامه ها و جنگ ها، از مذاکرات و توافقات سازنده ما با سایر کشورهای دنیا شکل بگیرد.

مهارت آقای دکتر ظریف در زیگ زاگ رفتن تا رسیدن به توافق برد برد، نشان می دهد که یک سیاستمدار با تدبیر، چطور می تواند یک صفحه درخشان در تاریخ از خود به جا بگذارد. همانند زیگ زاگ رفتن در مساله حمله به سوریه که زمینه ای شد تا رئیس جمهور آمریکا، درست در لحظه ای که انتظار می رفت تا دستور حمله را صادر کند، برای شانه خالی کردن از تبعات جنگ، در تصمیمی زیرکانه، مسوولیت این حمله را به کنگره واگذار کند که نتیجه آن،  جایگزینی مذاکرات دیپلماتیک به جای یک جنگ تمام عیار شد.

/ 17 نظر / 108 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زاب راه

درود بر گرامی همدل. پس از مدت ها شروع به نوشتن کردم تارنگاری درباره تاریخ و سیاست ایران دارم. اگر تمایل داشتید به تارنگارم بیایید. شادوپیروز باشید. بدرود

علی اکبر رمضانی

فروش موبايل کامپيوتر و شارژ ارزان در edehkala.ir

خلوت گزیده

کاملا موافقم هیچگاه در امور سیاسی اظهار نظر مستقیم نمیکنم چرا که نه تخصصش را دارم و نه علاقه ای به امور سیاسی .اما به عنوان یک فردی که نگاهی به مسائل روز دارد به جرات میگویم که متن شما یکی از مثبت ترین نگاههایی است که در این سالها مطرح شده. آرزوی من صلح و آرامش است و این نه با جنگ و نه با واگذاری امور به ابرقدرتها سازگار نیست. گفتگو ومذاکره نشانه ی تمدن است.ای کاش در همین خط پیش روی کنیم.

آیینه

خب بگید دیگه سر نزنیم و کلا تعطیلش کنید[خمیازه]

سیدجواد

سلام دوست عزیز کدوم سیاست برد-برد آخه برادر من؟؟؟ این که غربی ها هر روز ی فحش جدید نثار ایرانیها میکنن (از توهین وندی شرمن ب DNA ایرانیها گرفته تا باز کردن پیچ و مهره های تاسیسات هسته ای توسط اوباما و...) بعد آقای ظریف فقط لبخند بزنه!!! اخه این چه مرامیه که به دشمنت بخندی و بعد به مردم مملکت خودت انواع توهین ها رو (بزدل‌هایِ بی‌سوادِ بی‌‌شناسنامه‌‌‌ی تازه به دوران رسیده، بروید به جهنم!) نثار کنی؟؟؟