حيات در ابعاد ديگر جهان

ما در دنيايی سه بعدی زندگی می كنيم و می توانيم اشيائی كه سه بعد يا كمتر دارند را درك كنيم. فرض كنيد ما در دنيايی دو بعدی زندگی می كرديم و آن وقت می خواستيم يك كره سه بعدی را بشناسيم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

تنها كاری كه می توانستيم انجام دهيم، اين بود كه آن كره را از صفحه وجودمان عبور دهند و بعد بگوييم كه اين كره، نقطه ای است كه به يك دايره تبديل مِی شود و آن دايره كوچك شده و مجددا به نقطه تبديل می‌ گردد تا از بين برود و حداكثر برداشت ما از اين جسم سه بعدی، در حد درك دو بعدی مان می بود.

پس ممكن است در حال حاضر در همين دنيايی كه ما در آن زندگی می كنيم، حياتی باشعورتر از ما در بعد چهارم يا پنجم وجود داشته باشد كه ما از درك آنها عاجز باشيم.

/ 5 نظر / 6 بازدید
ديگه چه خبر ؟

سلام . بعد چهارم اجسام زمان است . نکته ديگر اينکه نقطه ها خط را می سازند و خط ها سطح را و سطح ها هم حجم را می سازند .

ديگه چه خبر ؟

شما نمی توانيد در يک رودخانه دوبار شنا کنيد . چرا ؟ . . . جالب است که اقيانوسها هم از بهم پيوستن قطره های آی پديد آمده اند . و همه چيز در حال شدن و زايش دوباره است . کيهان هم از انفجار عظيم موسوم به بيگ بنگ در يک نقطه ايجاد شده است . و . . . من که پاک گيج شدم . . . شما چطور ؟

حسين

من از اون اولم هندسه فضايی رو خوب نفهميدم.با چهار بعد که هچ سه بعدی رو هم به سختی درک می کنم.فقط خط و خول(نقطه).همين.البته اگه n بعدي باشه ترجيح مي دم.!

راه میانبر

سلام. اون نوشته من رو یاد دانشکده میندازه یعنی اینکه این جمله رو یک زمانی روی تابلوی بچه های تازه وارد دانشکده زده بودم. تابلوی بچه های هفتاد و هفت. یادته؟ این یکی نوشته هم من رو یاد کتاب صفر دکتر ناصری میندازه.