تئوری زنجير

اگر زنجيری بسيار قوی داشته باشيم كه هر يك از حلقه هايش دارای توان بسيار زيادی باشد، اما فقط يك حلقه ضعيف در بين حلقه های آن موجود باشد، توان زنجير به اندازه توان آن حلقه ضعيف خواهد بود، چرا كه بر اثر اولين كشش، حلقه ضعيف باعث می شود كه كل زنجير از هم بگسلد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اين تئوری در خصوص هر سازمان نيز صادق است. اگر يك بخش از سازمان كار خود را به شكل ضعيفی ارائه دهد،‌ در واقع نقش همان حلقه ضعيف را بازی كرده است.

نكته قابل توجه اين است كه هر يك از اين بخش ها از  حلقه های كوچكتری به نام پرسنل تشكيل شده اند،‌ لذا متوجه می شويم هر فرد در يك سيستم چه نقش به سزايی می تواند داشته باشد.

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدری زاده - مقالات

سلام . اين سلسله مطالب اگه ادامه پيدا کنه خيلی مفيده . نيروی انسانی مهمترين حلقه زنجيره سازمان است . آموزش نيروی انسانی برای تقويت حلقه های زنجير بسيار ضروری است . چيزی که کمتر مورد توجه قرار می گيرد .

حسين

موافقم و بيشترين صدمه اي كه شايد سازمانهاي ما و حتي جامعه ما مي خورند از همين حلقه هاي ضعيف است مثلا در صنعت خودرو،يك سازنده ضعيف توليد كننده دسته سيم مثلا كل محصول را زير سوال مي برد و اين يعني توان صنعت خودرو!!!!!

ارزش افزوده

سلام. نميدونيد چقدر خوشحال شدم وقتی که ديدم دوباره آپديت کرديد... مطلب بسيار جالبی بود. راستی من هم بالاخره بعد از مدتها آپديت کردم. با مطلب در مورد مديريت يک دقيقه اي... خوشحال ميشم يه سری بزنيد. ممنون

Dariush

سلام. واقعاٌ حال كردم. يكي از بهترين جملات بود . يادمون نره كه يك سازمان خيلي مهم كه هممون ميشناسيم و بايد حواسمون به حلقه ضعيفش باشه . ....وجود خود ما و شخصيت ماست.

Dariush

ببخشيد يادم رفت... ميشه خواهش کنم زحمت بکشيد و در هرمورد منبع را هم ذکر کنيد. اينجوری مطمئنم وب نوشتتان وزين تر هم ميشود. خيلی سپاسگزارم.

مشکسار

سلام.خيلی جالب بود.و کاملا به ياد بخشی از شرکت خودمون افتادم که به تازگی به مديرت فن آوری ارتباطات تبديل شده است.رياست اين بخش حتی از عهده فعاليتهای بخشی برنمی آمد، و اکنون به مديرت تبديل شده است...بکلی مفهوم IT برای آنها جا نيافتاده است و اين کار باعث نزول عملکرد شرکت می شود.چطور می توان اين مسئله را به مديريت گوشزد کرد؟؟مديريتی که به تازگی زمام امور را به دست گرفته و هنوز مجموعه تحت سرپرستی خود را به خوبی نمی شناسد.

علیرضا مجاهدی

سلام. جالب بود. البته در مورد پرسنل باید گفت چون ضعف برخی مهمتر از دیگران است میشه گفت اینکه چه وزنه ای از این زنجیر آویزونه و با پاره شدنش چه اتفاقی رخ خواهد داد خودش خیلی مهمه.

یه دوست

آخه پسر خوب گیرم اومدیم و آدم ضغیف یا بخش ضعیف رو شناسایی کردیم .خوب که چی چطوری بیایم قویش کنیم.تو رو خدا دس بردارین از این همه تئوری نویسی.