مدرسه غیر انتفاعی

به خاطر اینکه قرار بود امسال مهدی مدرسه برود، از سال گذشته وقت زیادی به تحقیق در مورد مدارس دولتی و غیرانتفاعی و مزایا و معایب هر کدام صرف کردم و به عنوان یک پدر مسوولیت پذیر! می‌خواستم بهترین گزینه را برای تحصیل او انتخاب کنم.
عجب گرم است این بازار مدارس غیرانتفاعی و برای گرم‌تر کردن آن، چه‌ها که نمی‌کنند. یکی از دوستان که می‌خواست دو میلیون تومان بدهد تا پسرش را در یک مدرسه غیرانتفاعی ثبت نام کنند، چند روزی را درگیر گذراندن انواع تست‌های شخصیت و هوش و... فرزندش بود و چند مرحله خودش و همسرش نیز مصاحبه شدند و چقدر استرس داشتند که آخر فرزندشان را قبول می‌کنند یا خیر.
بالاخره بعد از تحقیقات کافی، مهدی را در یک مدرسه دولتی ثبت نام کردم که انصافا تیم مدیریتی و آموزشی خوب و کارآزموده‌ای دارد. الان هم که افسار تعلیم و تربیبت کشور به دست کاردانان فن افتاده، امید است که این نسل دیگر مثل ما نشوند!
مهدی که کوچک بود، گاهی اوقات من را پدر صدا می‌کرد. الان که بزرگتر شده به من بابا می‌گوید. اولین روزی که نوشتن بابا را یاد گرفته بود، به خانه که رفتم دیدم یک کاغذ A4 برداشته و روی آن را با رنگهای مختلف بابا نوشته است. بعد از دادن جایزه پرسیدم که چرا دیگر من را پدر صدا نمی‌کنی؟ گفت: «آخه پدر بهت نمی‌آد». گفتم: «چی بهم می‌آد؟» گفت: «خان داداش بهت می‌آد!»

پی نوشت:
یک توصیه دوستانه از من به یادگار داشته باشید. بهتر است فاصله سنی شما با فرزندانتان به قدری باشد که فرزندانتان به جان شما قسم بخورند، نه به ارواح خاک شما!

/ 7 نظر / 16 بازدید
میثم

آقا الحق که توصیه ی بجاییه

امیرعلی

سلام علیکم! 1- خدا آقا مهدی را حفظ کند و روز به روز موفق تر بدارد! انگار همین دیروز بود که خبر تولد آقا مهدی را از رضا اکبرنیا شنیدم. چقدر بچه ها زود بزرگ می شوند و ما زود پیر می شویم. 2- حساسیتتان به امر تعلیم و تربیت آقا مهدی واقعا برایم ستودنی است. خیلی ها همه چیز را به همسرشان واگذار می کنند و حتی در تصمیم گیریهای کلان هم شرکت نمی کنند که به نظرم خیلی بد است. 3- در مقطع دبستان مدارس دولتی را مناسبتر می دانم. ولی باور کنید از مقطع راهنمایی ، مدارس دولتی فاجعه آور است! بحث درسی - علمی شاید قابل جبران باشد ولی اتفاقات فرهنگی - اخلاقی مدارس دولتی در راهنمایی و دبیرستان حتی غیرقابل بازگویی است. 4- فاصله سنی خیلی جالب بود! ظاهرا چندسالی است که بالا رفتن این فاصله از شاخصه های روشنفکری شده است!!! بماند که مشکل اصلی به قول حاج محمدعلی اسماعیلزاده کمبود توکل به خدا می باشد. 5- اگرچه دیر آمدید ولی شیر آمدید! از پستتان ممنونم. ..... یا علی مدد!

آیینه

شدیدا به جمله "الان هم که افسار تعلیم و تربیبت کشور به دست کاردانان فن افتاده و...." اعتراض دارم.ای کاش لااقل مثل نسل ما می شدن نه بدتر. تازه اگر حواستون به اون کودک درون باشه اگر شصت سال هم تفاوت سنی داشته باشین.باز هم با بچه تون دوستین. اتفاقا من فکر می کنم الان که فاصلا سنی بچه ها و والدین بیشتر شده روابط منطقی تر و معقول تر است.درگذشته انگار پدر و پسرها هووی هم بودن!!!!!!!

سینرژی

سرکار خانم آیینه سلام جمله مورد نظر را با استفاده از افعال معکوس و دقیقا به خاطر عکس‌العمل شما نوشتم. مطمئن بودم اگر در مورد آموزش و پرورش بنویسم، شما هم گریزی به این موضوع می‌زنید.

امین

با سلام جالب بود ولی مطلبتون خیلی جای بحث دارد

محمد

این توصیه آخر خیلی جالب بود[لبخند]

سوفی

به این خان دادا ش خیل ی خندیدم[خنده]