بيوريتمولوژی

تا به حال دقت كرده ايد كه بعضی روزها اصلا حوصله هيچ چيز را نداريد و هر كاری كه انجام می دهید، خراب می شود ولی بعضی روزها احساس شادی عجيبی داريد و در همه امور زندگی موفق می شويد؟
بيوريتمولوژی، روشی برای بررسی ريتم حيات انسانها بر مبنای تاريخ تولد آنهاست. براساس اصول بيوريتم ، زندگي هرانسان از لحظه تولد تا لحظه مرگ مرتبا سه سيكل سينوسی 23 روزه  جسمی، 28 روزه احساسی و 33 روزه  فكری را طی می كند كه نصف دوره زمانی هركدام از اين سيكلها "مثبت" و نيم ديگر آن "منفی" می باشد. مثبت بودن اين سه سيكل به ترتيب باعث توانمندی جسمی، روحيه مناسب و دقت در كار و پايين بودن‌ آنها به ترتيب باعث خستگی جسمی، بی حوصلگی و كاهش تمركز فكری می گردد.
نتايج مطالعات گسترده در خصوص سوانح شغلی نشان می دهد كه بخش عمده خطاهای نيروی انسانی، در زمان مناسب نبودن بيوريتمهايشان رخ داده كه امروزه بعضی سازمانها برنامه كاری افرادی كه  شغلهای حساس مانند خلبانی يا جراحی دارند را بر اساس بيوريتمشان تهيه می كنند. ناگفته نماند كه اين تئوری هنوز به صورت علمی اثبات نشده است و خيلی ها آن را هم رديف با طالع بينی به حساب می آورند.
اين برنامه را يكی از دوستانم طراحی كرده كه با آن می توانيد بيوريتم خود را رسم كنيد. اين سايت هم به صورت رايگان بيوريتم شما را رسم می كند. مطالعه اين مقاله فارسی نيز خالی از لطف نيست.

/ 13 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بابك(0km)

با سلام و معذرت به خاطر تاخير. از جوابي كه به من داديد خيلي خوشحالم . ولي لطفا در مورد 2 سوال ديگه من هم پاسخ بديد و عذر من رو به كم تجربگي من ببخشيد: 1-اين تداخل رو چه جوري حل مي كنند؟ 2-شما با واحد مالي-اداري موافقيد يا اداري و منابع انساني؟ در ضمن چرا به روز نمي كنم رو بهتره از پرشين بلاگ بپرسيد رمزي رو كه خودشون برام ميل مي كنند رو مي زنم ميگه غلط هستش!!!! با تشكر و به اميد ديدار

بابك(0km)

مطلب جالبي بود شايد ميشه خودمون براي مطمئن شدن امتحانش كنيم ولي اون موقع ممكنه به خودمون نتايج رو تلقين كنيم.البته ميشه از يه نفر كه از ماجرا خبر نداره نظرش رو بپرسيم. اما من يه مطلبي شبيه اين در مقاله مديريت زمان خودم كه راندمان كري افراد مثالا در اعت 11 صبح و 4 بعد از ظهر بالاترين حد خودش رو داره و بعد از ناهار كمترن مقدارش رو. شايدم اين دو تا موضوع رو با هم قاطي كردم !! بازم مرسي

بابك(0km)

چقدر غلط املايي از همه معذرت مي خوام

sadegh

سلام خسته نباشید حدیث غریبی است این حدیث غربت انسان!!! نه؟‌راستی یه سری بزن ارشادمون کن خوشحال می‌شم!‌ یافاطمه// آي عاشقان! من به نرخ روز زندگي نمي كنم! من خداي را به نرخ روز بندگي نمي كنم! من به نرخ روز زهر مي چشم! زهر فقر! زخم مي خورم! درد مي كشم! من به نرخ روز تازيانه مي خورم! من به نرخ روز سهم خويش را از اين تورم و ورم گرفته ام ولي من به نرخ روز زندگي نمي كنم! من خداي را به نرخ روز بندگي نمي كنم! من به نرخ روز نان كه هيچ آب هم نمي خورم! همچنان كه ماه هاشمي تبار من نخورد در كوير كربلا در بلوغ تشنگي در كنار رودخانة فرات.

Sa Ta

سلام. مطلب جالبی را مطرح کردید. من هم قبلا در مورد آن شنیده بودم و بدنبال نرم افزارهایش رفتم و مدتی در مورد خودم، آن را بررسی کردم؛ بنظر میآید که با واقعیت منطبق است. ممنون

نيما

سلام....اوه. واقعا يک چيزی ياد گرفتم. جالا حرفی برای گفتن دارم. از نوع علمي و کلاس بال

خیابان دراز

ای گفتی ...ببینم نمی دونی نتیجه آزمون دانشگاه رو کی می دهند؟اگه می دونی به من بگو(البته توی اینتر نت)

mahdi

سلام. خیلی جالب بود. تغييرات جديد رو تو بلاگ ببينيد.

مونا

تا حالا نشنیده بودم!!! به نظرم جالب اومد...

احمد موسوي

اين موضوع را ميدانستم ولي اصلا از تفسيرومقايسه دو نفر باهمديگر سردر نمي آوردم.