داستان قورباغه پخته


 اگر شما يک قورباغه را در ظرفی از آب جوش بياندازيد٬ بلافاصله تلاش می کند تا از داخل آن به بيرون بجهد؛ اما اگر آنرا در ظرف آبی با حرارت معمولی بياندازيد در آن باقی می ماند. حال اگر ظرف آب را بر روی شعله بگذاريد و به تدريج دمای آب را افزايش دهيد٬‌ تا زمانی که درجه حرارت آب تا حدود ۳۰ درجه سانتيگراد بالا می رود٬‌قورباغه هيچ عملی انجام نمی دهد و تمامی نشانه ها مبنی بر اين است که او از وضعيت خود بسيار هم راضی است.


با افزايش تدريجی درجه حرارت٬‌ قورباغه سست تر  و سست تر می شود تا آنجا که ديگر قادر به به بيرون آمدن از ظرف نمی باشد و علی رغم اينکه هيچ مانعی برای خروج از ظرف وجود ندارد٬‌ همانجا می ماند تا در نهايت بپزد و بميرد.


چرا چنين اتفاقی می افتد؟ به خاطر اينکه ساختار درونی قورباغه به نحوی است که خطر را تنها در مواردی که اتفاقی ناگهانی در محيط اطرافش رخ می دهد٬‌تشخيص می دهد و نه در مواردی که خطر به صورتی آرام و تدريجی گسترش می يابد. (نقل از کتاب پنجمين فرمان٬‌ نوشته پيتر سنگه٬‌ ترجمه حافظ کمال هدايت)


عكس العمل من و شما هنگام بروز خطرات تدريجی چگونه است؟


Frog

/ 5 نظر / 160 بازدید
سيد فتح الله صدري زاده - از رودكي تا شهريار

سلام . ممنون که به سايت مقالات سر می زنيد . برداشت شما از آزادی در گفته ی جبران خليل جبران نيز درست است . مفهوم آن اين است که انسانی که آزاد نباشد نمی تواند بزرگ باشد . انسان ممکن است در زندان هم بزرگ و آزاد باشد .

hossein

سلام مجيد جان خوشحالم که محکم شروع کرده ايد . حتم دارم دوستان زيادی از مطالب مديريتی-سيستمی - صنايعی شما بهره خواهند برد. موفق باشيد . عيد بر شما مبارک.

صادق

سلام. خيلی ممنون که به ما سر زديد و توفيق پيدا کردم با شما آشنا بشوم. وبلاگ خوبی دارید و مطالب خوبی را شروع کرده اید. مثال قورباغه پخته را ما با دوستان زياد بکار می بريم. ميدانيد که يکی از روشهايی است که مديران جديد وقتی می خواهند زیرآب نيروهای قديمی را بزنند از آن استفاده می کنند. موفق باشید.

Sa Ta

ممنون از اينکه به من سر زديد. از مطالب خوبتان استفاده خواهم کرد. موفق باشيد.

تنها اگر بخواهی

خيلی جالب بود ... خوب شد قورباغه نشدم ها ! ولی خوب شايد منم همون طوری باشم و نزديک شدن خطر رو تشخيص ندم :) موفق باشی.... خيلی مفيد بود