غول چراغ

روزی شهردار تهران يك شیء فلزی خاك آلوده پيدا می كند و هنگام پاك كردن آن، ناگهان غول چراغ ظاهر می شود و به او می‌گويد هرچيزی می خواهی دستور بده تا برايت انجام دهم. شهردار می‌گويد من كه می‌دانم تو نمی توانی،‌ چرا وقتم را تلف می‌كنی؟ غول اصرار بسيار می كند و بالاخره شهردار با بی حوصلگی می‌گويد خدا را به من نشان بده.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

غول كه مستاصل شده بود می گويد خدا را كه نمی شود ديد، خواهش می كنم يك خواسته ديگر بگو و مطمئن باش كه حتما آن را انجام می دهم و با اصرار بسيار او را راضی می‌كند تا خواسته دومش را  بگويد.

شهردار می گويد پس مشكلات شهر تهران را حل كن. غول چند ثانيه ای‌ پشت گوشش را می خاراند و پس از اندكی تامل می گويد: «گفتی خدا را چی»؟

/ 7 نظر / 11 بازدید
ناصر

حالا چرا مشکلات؟ يک مشکل مثل ترافیک هم کافی بود که بنده خدا را کنف کنه!

حسين

تا حدی آره ولی اينقدر هم نه!مجيد جان می شه کارهای کارشناسی انجام شده رو در اين زمينه نام ببريم.نمی گم مشکلات پيچيده و زياد نيست ولی معتقدم می شه با نگاه درست و علمی خيلياشو حل کرد.همين مسئله ترافيک به نظر من در خيلی مواقع خيلی ساده است.متاسفانه چون مشغول کارهای ديگر هستم فرصت نمی کنم بنويسم در مورد راه حل های ترافيک تهران و....يک سری راه حلهای کلی وجود داره و يک سری راه حلهای موردی برای جاهای خاص.مثلا عمده ترافيک ها اونجاهايی است که تصادف شده و ماشين ها ايستاده اند و منتظر پليس اند.خب در جاهای کليدی پليس زيادتری بگذاريم که سريع رفع و رجوع کنند.بعضی جاها لازمه که تعداد خروجی بيشتری ايجاد شود.البته بسياری از رانندگان شهر تهران اين مسايل را با دنده عقب اومدن تو همين جاده مخصوص حل می کنند.کارشان هم کاملا درست است!!!!

س.ر.حسيني

سلام...طنزی تلخ و گزنده که متاسفانه عين حقيقت است.موفق باشيد.

شادمهر

اميرکبير سه سال در اين مملکت مسوول بود ولی کارهای که او برای اين مملکت انجام داد و نام او هنوز بر سر زبانهاست. تازه در زمان او حکومت جمهوری اسلامی هم نبود که بگوييم ... اما الان چه آقايان مشکلات شهر تهران را که چه عرض کنم. مشکلات دهات پدربزرگ مرا هم نتوانسته اند حل کنند!

علی

سلام ! - مطلب جالبی بود . با تبادل لينک موافقيد؟

نيما

سلام... ای ول ... جديدا زياد می نويسی ... دمت گرم من نيومده بودم چند وقت.. شاد باشی.. چند مطلب قبليت خيلی جالب بودن...