بادبادک بازی

تا حالا بادبادک بازی کرده‌اید؟ اگر جوابتان مثبت باشد، حتما می‌دانید هنگامی که بادبادک به هوا رفت، گاهی باد شدیدی زیر بادبادک می‌افتند و آن را به طور شدید به چپ و راست می‌کشاند. در این حالت اگر بخواهید مقاومت کنید، یا نخ پاره می‌‌شود یا بادبادک می‌شکند. تنها راه این است که نخ را شل کنید و بگذارید بادبادک تا جایی که می‌خواهد به عقب برود. بعد از مدتی به علت پایین آمدن زاویه، بادبادک کم کم شروع به پایین آمدن می‌کند. در این حالت باید کم‌کم نخ را جمع کنید و بادبادک را به سمت خودتان بکشید تا دوباره بالا بیاید.

بعد از مدتی بادبادک بازی، از میزان کشش رشته در دستتان متوجه می‌شوید که کی لازم است نخ را شل کنید و کی آن را سفت نمایید. یک تصمیم نابجا می‌تواند به سقوط بادبادک یا آسیب دیدن آن منجر شود.

در زندگی واقعی هم رشته‌های زیادی در دست ما است که می‌توانیم از میزان کشش آنها متوجه شویم که کی موقع سخت‌گیری و کی موقع سهل‌گیری است. این رشته می‌تواند مدیریت هزینه باشد. می‌تواند تربیت فرزند، رفتار با همسر، ارتباط با مدیر، مشتری و .... باشد. من معنی اعتدال و میانه‌روی در زندگی را برای خودم با این مثال حل کرده‌ام.

در زندگی معنوی هم خداوند سختی‌ها و آسانی‌ها را در پی هم برای ما می‌فرستد تا رشته ارتباط مان برقرار بماند و به پرواز خود ادامه دهیم. گاهی که شروع به سرکشی می‌کنیم، رشته را سفت می‌کند تا به سمت او برویم. هنگامی که دید ظرفیتمان در حال پرشدن است، آسانی می‌فرستد و ما دوباره فاصله می‌‌گیریم. «ان الانسان لیطغی ان راه استغنی»یعنی «به درستی که انسان طغیان می کند هنگامیکه خود را بی نیاز می‌بیند».

 

پی نوشت:

گرت هواست که معشوق نگسلد پیوند

نــگـاه دار ســر رشـــتـــه تـــا نــگـه دارد

/ 6 نظر / 22 بازدید
امین

با سلام تشبیه جالبی بود. در یوگا هم روش های بر پایه Relaxation روش هایی را برای کنترل کردن شخص وجود دارد.منتهی در یوگا شخص با تمریناتی که از قبل انجام می دهد خود را برای مواجه با این مشکلات اماده می کند.

آیینه

تشخیص میزان کشش نخ ها در زندگی حکمت و خرد و معرفت می خواد/به نظرم خیلی سخته

راه میانبر

انشالا هروقت بشه کوه پایه ام. البته هروقت که بشه

عليرضا مجاهدي

سلام از لطفت ممنونم. در مورد آن نرم افزار هر وقت خواستيد در خدمتم. حتي ميتوانيد بياييد و از نزديك ببينيدش. به نظر من اصلا CRM نيست بلكه به نقل قول از مقاله خودم در كنفرانس مديريت روابط مشتري نوعي CCMاست (اين عبارت را خودم اختراع كردم به مفوم Customer Contact management) چرا در اصل فقط يك ديتا بيس براي ثبت تماسهاي مشتريان است. مانند بسياري ديگر از اين نوع نرم افزارها. ماهم براي همين نيازمان تهيه كرده ايم.

از رودکی تا شهریار

سلام . سینرژی انرژی مثبت به بازدید کننده می دهد . از اظهار لطف شما ممنونم . راستی در مورد میانه روی به ترجمه آیات 1 تا 22 سوره لقمان مراجعه کنید . آنجا که لقمان حکیم فرزندش را پند و موعظه می دهد .

اميرعلي

سلام! ما معمولا نخ را ول مي كنيم و يا علي مدد..الهي به اميد تو! ....