مصائب تاجر ایرانی

امروز با یک تاجر ایرانی که می‌خواهد در زمینه صنعت فولاد در افغانستان سرمایه‌گذاری کند، جلسه داشتم. مطلبی گفت که واقعا باعث تاسف بود. می‌گفت به خاطر این که اروپا دیگر به عنوان بازرگان ایرانی به من ویزای تجاری نمی‌دهد، با سرمایه‌ا‌ی که به افغانستان برد‌ه‌ام، از آنها تابعیت افغانستان گرفته‌ام و الان وقتی که می‌خواهم به اروپا بروم، با گذرنامه و ملیت افغانی به اروپا می‌روم و تجارتم را انجام می‌دهم.
می‌گفت وقتی مذاکره با بانکها و مراکز دولتی افغانستان را شروع کردیم، یک تیم از صنعت فولاد ترکیه به افغانستان آمدند به طور موازی شروع به رایزنی جهت احداث کارخانه‌‌های فولاد نمودند. هر چه به مسوولین صنعتی و سیاسی ایران که متولی ارتباط با افغانستان هستند رجوع کردیم و خواستیم که ما را حمایت کنند تا قبل از ترکها بازار را به دست بگیریم، توجهی نکردند؛ آخر سر مجبور شدیم تعدادی را اجیر کنیم تا در نزدیکی محل اقامت و در مسیر تردد ترکها بمب‌گذاری کنند و آنها را بترسانند که میدان را خالی کنند!

/ 10 نظر / 28 بازدید
از سرزمینهای دور

آقا فتنه اقتصادی که میگن همینه دیگه!! همین دوست شماست! چرا آخه دارید سعی می کنید جلوی هدفمندسازی سنگ بندازید؟؟!! نکنید آقا این کارها رو...

ميثم

آقا اون قسمت اولش که تابعيت افغان گرفته رو من شنيدم بودم قبلا. يعني يه بنده خدايي مي گفت دادم يه کارچاق کن! ويزاي افغاني برام جعل کرده ولي اون قسمت دومش خيلي خفن بود! متحير شديم!

علیرضا مجاهدی

سلام قسمت اول پاراگراف دوم ظاهرا داستانی تکراری است که حلقه تکرار آن تمامی ندارد! با اینکه کلا برایم تازگی نداشت ولی یکبار دیگر متاسف شدم

هادی

بگوئیم مصائب شیرین! دستی برایمان می زنند روز ملی صادرات که شیرین ببینیم و انرژی بگیریم و دوباره تقریباً تنها در بازار

آیینه

ما که با تحریم ها روز به روز نیرومند تر می شیم.اون کشورها اروپایی که به ما ویزا نمی دن برن یه فکری واسه خودشون کنن تا چند وقت دیگه از بی تاجری دق می کنن.[عصبانی]

مهدی

اگر اون بمبه درست زیر پاشون منفجر می شد چی؟ حالا فهمیدم چرا تعداد بمب گذاریها توی افغانستان زیاده طالبان بیچاره اسمش بد در رفته.

امیرعلی

سلام! عجب! چه ژیشنهاد خوبی! برویم تابعیت افغانی بگیریم! به خصوص برای من که در تقلید لهجه افغانی هم دستی دارم، باید کار مفرحی باشد! .... یا علی مدد!

شادمهر

برادر نكنه شما هم از قانون همين تاجر پيروي كردي؟ خوب آپديت كن برادر. تا كي ما بياييم و شما در خانه نباشي؟!!