تقابل خير و شر

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

تا به حال دقت كرده ايد كه در اكثر فيلمهای سينمايی يا كتابهای داستان، يك نيروی خير ضعيف در برابر نيروی شرّ قوی قرار مِی گيرد و در انتهای داستان نيروی خير با سختی بسيار بر نيروی شرّ غلبه می كند. اصلا اگر نيروهای خير از نيروهای شر قوی تر بودند، داستان ها بی معنی می شدند.

هر روز در اطرافمان شاهد دهها مثال در اثبات قوی تر بودن نيروهای شرّ بر نيروهای خير هستيم. ظاهرا دنيای ما طوری طراحی شده كه خوب بودن بسيار سخت تر از بد بودن باشد و در نهايت انسانها به ميزان تلاششان برای حركت به سمت خوبيها، ازريابی شوند.

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
س.ر.حسيني

سلام.هر بار كه به بلاگ شما ميام، از مطالب گزيده و مفيد آن لذت مي برم و وظيفه ميدونم كه مثل هميشه دست مريزاد بگم.راستي كه بلاگ نويسي زياده گويي ، طولاني نوشتن و نقل مزخرفات نيست، بلكه خيلي ساده و تنها در چند سطر ميتوان به بيان مطالب و نكات آموزنده و جالب پرداخت و در حقيقت در اينجا هم كيفيت برتر از كميت است درست مانند بلاگ مهندس مجيد. موفق باشيد.

zinab

واقعا همينطوره. شعر هم خيلی جالب بود!

علیرضا مجاهدی

سلام لینکتان را اضافه کردم. مثل همیشه استفاده کردم. (مدیر83 سابق)

محمد - محب الشيخ المنشاوي

من با شما چندان موافق نیستم: در قرآن خداوند می فرمايد: إن کيد الشيطان کان ضعيفا (سوره نساء - 76). در واقع مومنان (نساء- 76). در واقع، انسانها با توکل بر خدا، تجهیز می شوند؛ قوی می شوند.

حسین

سلام مهندس عزيز .راستش يک لغت به لغت نامه اخيرتان اضافه کنم و اون اينکه :زود زود اپديت نميکنی يعنی من زود زود اپديت می کنم .اومدم و ديدم بله مجيد چيکار کرده . مشتاق ديدار شما هستيم . البته اينم بگم که ميتونه مطلب شما نسبی باشه چون بدها هم فکر ميکنن که اونا خوبن و خوبها بد.

دختر زرتشت

البته بستگی به اين داره که حرکت و علاقه به خوبيها تظاهر نباشه

مشکسار

سلام. و ما به قضاوت می نشینیم.موفق باشيد...

مهندس مرجان

سلام حال شما؟ بلاك عاليه داريد كارتون فوق العاده است تلاشتون قابل تحسينه راستي من شما رو لينكيدم شما هم لطفا... اره خوشحال ميشم طرف منم بياي و سري بزنيد

javad barghi

سوره یوسف ۵۲ و ۵۳ يوسف گفت : اين درخواست(اعاده حیثیت) برای آن بود که عزيز بداند من در نهان به او خيانت نکردم و خدا نيرنگ خائنان را به جايی نمی رساند. و من نفس خود را تبرئه نمی کنم چراکه نفس قطعا به بدی امر می کندمگر کسی را که خدا رحم کند زيرا پروردگار من آمرزنده مهربان است.