با صدای دلنشین چسب!

این تبلیغ مای‌ بی‌بی انصافا حرفه‌ای طراحی و اجرا شده است. یکی از دوستان که پسر بچه دو سال و نیمه دارد می‌گفت از وقتی این آگهی پخش شده، اگر بخواهیم از پوشکی غیر مای بی‌بی استفاده کنیم، پسرم می‌گوید: « این، با صدای دلنشنین چسب نیست» و نمی‌گذارد پوشکش کنیم!
اگر احیانا این تبلیغ مای بی‌بی را ندیده‌اید، از این جا تماشا کنید.
هفته پیش مدیر کل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی ارشاد طیاین مصاحبه اعلام کرد که تبلیغ مای بی‌بی به دلایل ذیل، خلاف مقررات تبلیغاتی کشور است:
- ترویج زبان بیگانه و غلط‌گویی: احتمالا اشاره به آخر تبلیغ دارد (جدید اد بودو بودیا)
- استفاده از موزیک یکی از کشورهای عربی
- نمایش کودکان نیمه عریان
- تبلیغ بی حد و حصر کالای خارجی و عدم حمایت از کالای داخلی
یک هفته‌ای بود که این تبلیغ پخش نمی‌شد ولی از دیشب دوباره پخش آن از سر گرفته شد. در تبلیغ جدید همه موارد فوق تکرار شده و فقط طراح انیمیشن شلوار پای این کودکان کرده است. ظاهرا با این اقدام، مشکل اصلی آقای مدیر کل حل شده است. مشکل غلط گویی و آهنگ عربی و تبلیغ بی حد و حصر کالای خارجی هم احتمالا قابل اغماض بوده است!

پی نوشت:
راستی در آخر تبلیغ به زبان کودکانه چه چیزی می‌گوید که این قدر بچه‌ها به آن علاقمندند؟ از بین شما آدم بزرگها کسی زبان کودکی یادش مانده که آن را ترجمه کند؟

/ 7 نظر / 34 بازدید
میثم

‌آقا فقط خواستم بگم که من از زبان کودکی چیزی یادم نمونده! رو من یکی حساب نکن! ولی تاثیر عجیب و بسیار قوی این تبلیغ رو روی تمام بچه های اطرافم (اعم از بچه های دوستان یا خویشاوندان) دیده ام. انصافاَ تبلیغیه که روش فکر و کار شده

مقالات صدری زاده

سلام . راستش من در سن 49 سالگی هم از این تبلیغ لذت می برم . باقی تبلیغات هم در مورد ایرانسل و بانک و لوازم خوراکی و . . . است . از انرژی مثبتی که به ما می دهی و لطف شما هم ممنون .

امیرعلی

عرض شود که تا اونجایی که من یادم هست می گوید: "نذارید با چیز دیگه لاستیکی تون کنند!" خطاب به آن مسوول محترم باید بگویم که به زبان بچه های مای بیبی: انن نونن : enene, nonene می دانید که یعنی چه؟

آیینه

یعنی بچه های این دوره و زمونه در مورد پوشکشون هم اضهار نظر می کن؟!!![تعجب] ما که تا سن مدرسه یادمون نمی یاد چی خریدیم و چی پوشیدیم و راستش واسه بچه های نسل ما (بچه های جنگ) نوع و رنگ لباس و کفش هم مهم نبود همین که "بود" خدا رو شکر می کردیم

سال و مه

عالی بود "موج نگار" عزیز! یعنی آخرین چیزی بود که ممکن بود به ذهنم برسه!