انتخاب هدف

متخصصان روانشناسی موفقيت،‌ فرمول موفقيت را به طور خلاصه در چهار قدم، به اين صورت تعريف م‍ی كنند:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

قدم اول هدف گذاری است، يعنی  دقيقا مشخص كنيد چه می خواهيد. قدم دوم انجام عمل است، يعنی در راه رسيدن به اهداف گام برداريد. قدم سوم كنترل بازخورد است، يعنی نتايج اقدامات خود را بررسی كنيد تا متوجه شويد در راستای اهداف است يا خير و قدم چهارم ايجاد نرمش در رفتار است، يعنی اگر متوجه شديد در راستای اهداف حركت نمی كنيد،‌ به راحتی مسير خود را عوض كنيد.

طبق مطالعات انجام شده، فقط 10% مردم دنيا در زندگی خود هدف دارند و كمتر از 3% مردم اهداف خود را روی كاغذ مكتوب كرده اند.

پس هر وقت احساس كرديم كه در زندگی به خواسته هايمان نمی رسيم بايد ابتدا بررسی كنيم كه جزو كدام دسته هستيم. 90%، 7% يا 3%؟

/ 4 نظر / 5 بازدید
قاصدك

زندگی بيهدف زندگی کردن ستوران است انسان ممکن است راه را گم کند برای رسيدن به هدفش اما حتما برای خود هدفی داشته

جواد عباسی

سلام دوست عزيز . با تشکر از وقتی که گذاشتيد و مرا راهنمايی کرديد . به توصيه شما يک کتاب آموزش زبان html گرفته ام و در حال مطالعه هستم و توضیحات شما بسیار کامل و جالب و مفید بود . این مطلب شما باز هم قدرت و کارایی چرخه دمینگ را نشان میدهد . و چقدر جالب به نقطه ضعف بزرگ ما ایرانیان یعنی عدم هدف گذاری مناسب اشاره داشتی . بازهم منتظر مطالب جدید شما هستم.

صدری زاده - مقالات

سلام . انسان بيهوده آفريده نشده است . هدف اصلی تکامل و تعالی و رسيدن به معشوق است . انسان بی هدف مثل شهاب سرگردان است . اما جنس هدف هم مهم است . فرق است ميان » خوب کار کردن » و » کار خوب کردن » . . . ممکن است هدف نادرستی داشته باشيم اما آن را خيلی خوب و با جديت پيگيری کنيم و به نتيجه هم برسيم . اين طور نيست ؟ تيتر درشت روزنامه ها و سرفصل اهم اخبار روز ايران و جهان و مطالب سايت ها را ببينيد . پس مهمترين قسمت انتخاب هدف است . هدفی والا و متعالی که نه تنها برای خود و اطرافيان بلکه برای جامعه نيز منشا اثرات مثبت باشد . موفق باشيد .

س.ر.حسيني

سلام ... بسيار عالی بود ...استفاده کردم و دستتان درد نکند موفق و سربلند باشيد.