نوروزانه

تبریک پیامکی:
چقدر بی‌روح است این تبریکهای پیامکی! یک متن ثابت را بدون کم و کاست از چند نفر دریافت می‌کنی و فرستنده، کمترین زحمتی برای سفارشی کردن آن، به خود نمی‌دهند. امسال از بین همه پیامکهای تبریک دریافتی، فقط یک مورد بود که به اسم من نوشته شده بود و احساس کردم که نویسنده، آن را برای من اختصاصی کرده است.
ضمنا فرستنده دیگر کاری ندارد که در آن ترافیک روزهای اول سال، پیامک او به به طور کامل مقصد می‌رسد یا نه، همین ارسال، رفع تکلیفی است از تماس تلفنی و دید و بازدید!

عید دیدنی:
دایی‌اینا به خانه شما می‌آیند. عید دیدنی که تمام می‌شود، به خانه خود می‌روند و همان موقع شما با یک بازدید، آن را تلافی می‌کنید! بعد با هم به خانه خاله‌اینا می‌روید، سپس از همانجا با دایی و خاله به خانه مادر بزرگ عزیمت می‌کنید. در خانه مادر بزرگ، دایی کوچکتر همه را برای شام دعوت می‌کند.
یک سال تمام به اقوام سر نمی‌زنیم و در یک روز، آنها را چند بار می‌بینیم. این بیشتر به خاله‌بازی شبیه است تا عید دیدنی!

مسافرت:
چندین روز متوالی پلیس در اطلاع رسانی گسترده اعلام می‌کند که با توجه به فشردگی ترافیک در اولین روز تعطیلات، بهتر است سفر خود را طوری برنامه‌ریزی نمایید که با ترافیک فشرده روز اول مواجه نشوید ولی انگار تا در صفهای چند ساعته پمپ‌بنزین‌ها و ترافیک کیلومتری جاده‌ها قرار نگیریم، سالمان تحویل نمی‌شود!

سیزده به در:
این طبیعت بی نوا چه گناهی کرده است که باید در روزی که با نامش خوانده می‌شود، این قدر جفا ببیند؟ همان حکایت افراط و تفریط همیشگی است. هیچ رسمی را به اندازه بیرون رفتن در روز سیزدهم فروردین در بین ایرانیان، پرطرفدار ندیدم. غروب سیزده که مردم به خانه‌هایشان بر می‌گردند، کارگران شهرداری، پارکها را پاکسازی می‌کنند اما وظیفه چه کسی است که انبوه زباله را از کوهپایه‌ها و نهرها جمع‌آوری نماید؟

پی نوشت:
تبریک عید زیباست، حتی اگر پیامکی باشد. به دیدار هم بروید، اگرچه خاله‌بازی کنید. ساعتهای سپری شده در ترافیک عید، فرصتی است برای صحبت با خانواده که چنین فراغتی در زندگی روزمره، کمتر به دست می‌آید، ولی با آلوده‌کردن طبیعت به هیچ قیمتی موافق نیستم.

/ 7 نظر / 21 بازدید
میثم

هر سال که به تعطیلات سال نو نزدیک می شویم من عزا می گیرم که ای وای دوباره داستان خاله بازی شروع شد. برای فرار از مشکل به فکر مسافرت می افتم اما وقتی یاد ترافیک و شلوغی و مسافرتهای اعیاد سالهای گذشته می افتم باز هم همان خاله بازی را ترجیح می دهم!

امیرعلی

سلام! سال نو مبارک! ما که دور سیزده به در را خط کشیده ایم! ... یا علی مدد!

از رودکی تا شهریار

سلام . سال نو بر شما هم مبارک . نوروز همه چیزش زیباست . از خانه تکانی تا عید دیدنی و تبریکات عید و سفرهای نوروزی . البته هزینه هایی هم دارد که گاه غیر قابل جبران است . همین دیشب دوست و همکار عزیزمان همراه همسرش در مسیر اصفهان به قم به رحمت ایزدی پیوستند . . . با آرزوی سالی خوب برای شما و هموطنان عزیز

آیینه

امسال حتی یک اس ام اس هم نفرستادم.فقط دو جا عید دیدنی رفتم چون بقیه اومدن خونه مون و دیدمشون و سیزده را هم در خانه بودم.[مغرور] ضمنا ترافیک به نظرم اصلا زمان مناسبی برای گپ خانوادگی نیست با اون اعصاب خردیش.

آیینه

بابا نوروز89 هم کم کم از ره رسید.به روز شید دیگه

محمد تقی

البته داستان وقتی جالب تر می شود که نام فرستنده پیام را که در آخر برخی پیامک ها هست حذف نکنی و همون رو برای دیگران بفرستی[نیشخند]

منصور رمضانی

سلام آقا مجید خدا قوت. چقدر سخته این نوشتن. راستشو بخوای کلی انرژی برد تا مطلب از ذهن به نوشته تبدیل بشه. اگه میتونی راهکار بده![هیپنوتیزم] من پیامک ندادم. ولی جالبه تنها پیامکی که خودم فکر کردم و ساختم و فرستادم خیلی اثر کرده و تو ذهن خواننده هاش مونده. من به این میگم انرژی روانی. مثل مقایسه پوستر و تابلویی هست که با دست کشیدن. راجع به بازدیدها مثل این می مونه که بودجه ثابتی برای پذیرایی هست. میشه یکباره خرجش کرد یا اینکه چندبار مهمونی داد. بنابراین با خاله بازیهای پوز زنانه و اشرافی و سفره های رنگارنگ معلومه تکلیف صله رحم چی میشه! سالی یکبار هم جای شکر داره! [متفکر] مسافرت قبلن ها کمتر بود ولی تازگی کنتراتی شده! شده قرض هم کنی باید بری و الا کم میاری. البته این مال ما فقراست. برای پولدارها انتخاب کشور مقصد هم مهم است![عینک] روز سیزده بدر خواستم کمی از اشغالهایی را که ریخته بودیم جمع کنم بیارم بریزم سطل اشغال محل خودمان که به شدت موردارشاد اقوام قرار گرفتم. نتیجه اخلاقی: برای اینکه کلاستان پایین نیاید: 1-شاغلی را که ریخته اید جمع نکنید. 2-از لیوان و دستمال یکبار مصرف تا می توانید زیاد است