سندروم آپولو

داستان واقعی و جالب سندروم آپولو در مورد فردی است که در پایگاه فضایی "کیپ کندی" در ایالت فلوریدای آمریکا وظیفه داشته تا برای دانشمندان قهوه درست کند. وقتی که فضاپیمای آپولو 11، ماموریت خود را با موفقیت به پایان رساند و نخستین انسان بر روی ماه فرود آمد، آن فرد آبدارچی تمامی آن موفقیت را به خود نسبت می داده و در همه محافل، با اعتماد به نفس و اعتقاد باورنکردنی ادعا می کرده که این دستاورد بزرگ، به خاطر نقش کلیدی او حاصل شده و اگر به موقع برای دانشمندان "کیپ کندی"  قهوه درست نمی کرده، آنها می خوابیدند و حالا آپولو بر روی کره ماه نمی نشست!
در مبحث مدیریت منابع انسانی، موضوع Apollo Syndrome به فردی اشاره می کند که در رزومه خود، به طور اغراق آمیزی نتیجه و موفقیت تیمهایی که در آن حضور داشته  را به خود نسبت می دهد و کارفرمایان پس از استخدام متوجه می شوند چه کلاه بزرگی سرشان رفته است!
خواندن این مطلب انگلیسی، این نقل قول از آقای دکتر درگی (استاد بازاریابی)، این مطلب از وب سایت ایشان خالی از لطف نیست.
نکته دیگر در خصوص رزومه نویسی اینکه اگر در سایت Linkedin عضو باشید، فرق رزومه نویسی تخصصی دوستانی که خارج از کشور هستند و مقایسه آن با رزومه هم دانشگاهیان و همکاران قبلی شان کاملا مشهود است. از رزومه دوستان خارج از کشور می توان الگو گرفت. نوشتن یک رزومه خوب، تاثیر مثبتی بر قضاوت مشاهده کننده می گذارد.

پی نوشت:
دوستان اطلاع دادند که نظراتشان در وبلاگ ثبت نمی شود. خودم امتحان کردم که این کار انجام شد. البته در چند روز گذشته به نظر می رسید که حال پرشین بلاگ زیاد خوب نیست. به هر حال اگر هنوز امکان درج نظر فعال نشده، ممنون خواهم شد اطلاع بدهید تا موضوع را جدی تر بررسی کنم.

/ 9 نظر / 164 بازدید
سينرژی

تست صحت عملکرد سیستم نظرات

آیینه

جالب بود. لینکها هم باارزش بود خصوصا در حال حاضر بهش نیاز داشتم. ممنون

آیینه

درباره رزومه های سایت Linkedin هم باید بگم شخصا به دلیل انبوه دعوتنامه هایی که از این سایت برام در مدت چند ماه می اومد و برای خلاصی عضوش شدم و راستش اصلا یادم نیست شغلم را واقعی نوشتم یا الکی..تو ایران هرپدیده ای که استقبال بشه فیلتر می شه واسه همین خیلی ها مثل من فقط برای خلاصی از دعوت ها عضو می شن و مسلما دقت چندانی هم در ثبت صحیح و حرفه ای اطلاعات نمی کنند...من حتی پسوردم رو هم به خاطر ندارم

حجازی

چقدر در ایران خودرو با این سندرم روبرو بودم

راه میانبر

خوب دست کم فهمیدم با وی پی ان می شه برات پیام گذاشت. نگاه کن تو رو خدا. فکر کنم آی پی امارات، روی سرورهای پرشین بلاگ مسدود شده :)) بگذریم. این آپولو رو گفتی، یادم اومد که که من و مجید، کل کتابخونه دانشکده رو ساماندهی کردیم.

میتینگ آنلاین

بسیار جالب بود. لذت بردم. من هم موارد این چنینی بسیار دیده ام. بسیارررر اما نامی برای آن می شناختم. با اجازه از اشاره ی شما بهره می برم. متشکرم.

شادمهر

سلام. آموزنده بود.