آهار - شکرآب

تصویر مسیر آهار به شکرآب

 

البرز مرکزی مناطق دیدنی بسیاری برای گلگشت خانوادگی یک روزه دارد که مسیر روستای آهار تا شکرآب، از زیباترین آنهاست. این مسیر از کوچه باغها و کنار نهرهای زلال آغاز می‌شود، از میان باغهای گیلاس عبور می‌کند و تا حدود چهل و پنج دقیقه بدون ارتفاع گرفتن، رودخانه را همراهمی می‌نماید. پس از آن کم کم ارتفاع می‌گیرد و با شیب ملایمی حدود نیم ساعت بعد، از کنار آبشار کوچکی می‌گذرد؛ سپس با شیب کمی زیادتر، چشمه ای را پشت سر می‌گذارد و بعد از نیم ساعت به شکرآب و امام زاده سید طاهر منتهی می‌گردد.
برای رفتن به آهار باید از اتوبان بابایی تهران، یکی از سه مسیر سوهانک یا جاده لشکرک یا جاده تلو را انتخاب کنید تا به میدان لشکرک برسید. پس از آن به سمت چپ تغییر مسیر داده، وارد جاده دیزین شوید. هنگامی که به اوشان رسیدید، از دو راهی آهار مجددا به سمت چپ بروید. فاصله اوشان تا آهار حدود ده کیلومتر است.
اگر اهل کوهنوردی هستید، می‌توانید این مسیر را برای فرود از قله توچال انتخاب نمائید. البته برنامه صعود به توچال و فرود از مسیر شکرآب بهتر است دو روزه انجام شود.

  

پی نوشت:
۱- صحنه‌های داخل مسجد فیلم مارمولک را در مسجد آهار فیلم برداری کرده‌اند،‌ البته حیاط و حوض مسجد در فیلم مربوط به مکان دیگری است.

۲- بالاخره پس از هفت سال توانستم از گروه صنعتی نوین سازان دل بکنم. البته در دو سال اخیر فعالیتهایی جانبی در زمینه مشاوره و ممیزی انجام می‌دادم، ولی کم کم احساس کردم که نیاز به یک چالش جدی در زمینه کاری دارم و لازم است به صورت تمام وقت در سازمانی جدید و در جایگاه سازمانی جدید فعالیت کنم.

/ 14 نظر / 161 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سینرژی

محمد جان سلام اگر نقشه "راهنمای صعود به قله‌های البرز مرکزی" چاپ "موسسه جغرافیایی و کاتوگرافی گیتاشناسی" را تهیه کنی، هم جنگل کارا و هم آهار را پیدا می‌کنی. تلفن روی نقشه: 6709335 و 6713603

شادمهر (مهندسان نت ايران)

مجید جان دست ما رو هم بگیر با خودت ببر اینجاههای خوب خوب که میری. جمشیدی هم التماس دعا داره.... هم گردشگری رو میگم و هم کار جدید! موفق باشی.

رویا

اول که صفحه رو باز کردم یهویی احساس کردم نکنه وبلاگ خودمو باز کرده باشم[عینک]آخه هم قالبش همینه و هم عکس بسیار آشنا بود! بعد که کامل شد فهمیدم این عکس رو از دفعه قبلی که رفته بودیم آهار شکراب با همین زاویه گرفتم و اسه همین اینهمه آشناست. اما واقعا که اگه آدم صدبار هم اینجا بره سیر نمیشه! با اون باغهای مملوی گیلاس و مناظر ناب و بکرش!

آیینه

ممنون که دقیق ادرس دادین... کجا مشغول شدین به سلامتی؟

علی

[چشمک][چشمک][عینک][شوخی][قلب][خجالت][سوال[خجالت][ناراحت][لبخند][عینک][عصبانی][قهقهه]

علی

[قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][قهر][سبز][خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ][سبز][سبز][سبز][سبز][سبز] [عصبانی][قهر]

علی

چرا همه فقط می رن شکراب؟ آهار جاهای دیدنی دگه ای هم داره

.........

مردمان آهارشکرآب مردمانی بس وحشی و بس حیوان صفت هستند. اگر قصد رفتن دارید با تورهای جمعی به آنجا بروید. البته حیوان به آنها شرف دارد!

امین

سلام تاآهارمیشه بااتوبوس رفت