داشتن یا نداشتن، مساله این است !

دهه 50: هر آن کس که دندان دهد، نان دهد
دهه 60: یکی کمه، دوتا غمه، سه تا که شد خاطر جمعه
دهه 70: دو تا بچه کافیه
دهه 80: اگه از پس همین یکی بر بیایم، هنر کردیم
دهه 90: کی حالشو داره؟ احوالشو داره؟

/ 9 نظر / 26 بازدید
حجازی

من در دهه هفتاد صاحب فرزند شدم .اما با نگرانی . هنوز هم نگرانم

میثم

آقا شما تو کدوم دسته ای؟! حقاً و انصافاً درست بچه بزرگ کردن از کارهای بسیار سخت این دورانه

راه میانبر

این سه نوشته آخر رو با هم خوندم. اون روش هیوریستیکت خیلی خوب بود و عجیبه که تا به حال به ذهن من نرسیده! تبلیغ رو حتما میرم میبینم. درباره بچه هم ... مساله از حال و احوال گذشته. گاه از خودم میپرسم اصلا حق دارم بچه ای رو وارد این دنیا کنم که از بسیاری از حقوق بدیهی خودش محروم باشه؟

حجازی

از داستانکتون در مورد سه سال بعد لیلی ومجنون خیلی خوشم اومد . بابا شما کلی قریحه ادبی دارید . صنعت رو بی خیال شید بیغام قبلی رو هم بی زحمت باک کنید تا تکراری نباشه . مرسی. راستی سلام

امیرعلی

چرا کامنت من حذف شده؟!!!! آی ی ی ی ی ی مردم! کامنت من را حذف کردند! مگه من چی گفته بودم؟!! یک کلام گفته بودم بچه از چین وارد می کنند! مگه حرف بدیه! من یک فرد اینقلابی ام! چرا مطلب من رو چیز کردید؟!!!!

محمد

خوبي مساله اينه كه اين دهه 90 ما نقطه عطف اين جريانه دوباره سيكل برميگرده وضعيت كشورهاي توسعه يافته اينو ميگه. در ضمن چيني ها يه برنامه گسترده فرزندخواندگي براي صادرات بچه به كشورهاي ديگه دارند كه خيلي هم توي دنيا جا افتاده و پرتقاضا است. اتفاقا به اين دهه هم بر نمي گرده بلكه از اواخر دهه 80 ميلادي شروع شده.

امیرعلی

کامنتی که من گذاشته بودم و فکر می کنم حذف شده -که به فرموده شما حذف نشده و لابد خطای ارسال پرشین بلاگ بوده که معمول است- این بود که: شعار دهه 90 را اشتباه نوشته اید! شعار دهه 90 واردات بچه از چین است! در عمل هم فکر می کنم در دهه 90 اینقدر تمایل به فرزند داشتن کم شود که واقعا بچه از چین وارد شود! بد هم نیست ها! فکر کنید 1 میلیون بچه یک شکل، یکجور، عین هم! آپشن هم دارد که موقع سفارش شما تعیین می کنید مثلا از بدو تولد چه زبانهایی بداند و قس علی هذا !

آیینه

حالا که ما بچه دار شدیم هی استرس وارد کنین به ما![لبخند]

حجازی

سلام دو دهه از شما جلو بودن / یعنی از روزگار جلو بودن!! تازه من با توجه به سنم یه دهه هم عقبم ! من 45 سالمه و بچه م که دیگه بچه نیست 16 سالشه.