آستان جانان

چه عظمتی در طواف خانه دوست نهفته است كه راه يافتگان به حريم قدسش را يارای بيان آن نيست و اگر هم اصرار بر شنيدن كنی، حال خود را چون خسی در ميقات می دانند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

بين هاجر و اسماعيل چه گذشته كه پروردگار امر كرده زائران كوی او تا آخر تاريخ، بين صفا و مروه هروله كنند.

عرفات چه سرٌی دارد كه عاشقان در آن صحرا، خيمه به خيمه به دنبال گمشده خود می گردند.

اگر نگاه به تصاوير خانه خدا حال انسان را دگرگون می كند،‌ پس چگونه خواهد بود حس همراه شدن با جمعيت، رها شدن، خالی شدن، لبيك گفتن: لبيك اللهم لبيك، لبيك لا شريكلكلبيك،إن الحمد و النعمة لكو الملك،لا شريكلكلبيك.

 

 بر آستان جانان گر سر توان نهادن

گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد

 

پروردگارا، توفيق زيارت آستانت را نصيب ما بگردان.

/ 6 نظر / 9 بازدید
كاميار

قران را مثل بقيه کتاب ها يک بار بايد خواند . همين . ايمان مردم ما توی اخ و تف کردن هايشان خلاصه شده . آدم بايد خودش را از گند وکثافتی به نام دين خلاص کن . باور کن . ابراهيم ..علی حسن حسين کی کي کی ... این اسم ها جلوی نفس کشیدن مارو گرفتند. مذهب اینها نیست .....

kamandedoost.persianblog.ir

حقيقت از ضرب ارا پديدار ميشود. وتحمل همديگر کليد همزيستی است . رحمت حق بر حق باوران حق ياور باد.

س.ر.حسيني

سلام و عيد سعيد قربان بر شما مبارک بادا.... امين

سينرژی

آقای کامیار٬ آيا تا به حال برایت پیش نیامده که کتابی را برای بار دوم بخوانی؟ آيا تا به حال قرآن را بدون توجه به اينکه کتاب خداست و فقط صرف یک کتاب٬ از ابتدا تا انتها خوانده ای؟ چقدر با شيوه زندگی انسانهایی چون ابراهيم٬ علی٬ حسن٬ حسين و ... آشنا هستی؟ نمی دانم اهل کدام مرام و مسلک هستی ولی فکر نمی کنم هیچ مکتبی توهین به باورهای دیگران را صحیح بداند. خداوند می فرمايد: هيچ اجباری در پذيرفتن دين نيست. شما آزادی هر چقدر که می خواهی نفس بکشی و هر تعريفی که دوست داری از مذهب داشته باشی. اگر نوشته های اين صفحه با مذاق شما سازگار نيست٬ خواهش می کنم ديگر به آن سر نزنی٬‌ اگر هم يادداشتی می نويسي٬ با رعايت حرمت به اعتقادات ديگران باشد.

محسن

سلام بر دوست.{الم نشرح لک صدرک...}. {يا موسی اذهب الی فرعون انه طغی....}. {قل يا ایهالکافرون لا اعبدوا ما تعبدون...}. آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است//با دوستان مروت با دشمنان مدارا.

س.ر.حسيني

سلام جناب مهندس...از اتفاق اولين موردی که پس از باز شدن صفحه کامنت شما توجه مرا جلب کرد همان کامنت آن فرد لامذهب بود...منتهی بنده جسارت نکردم تا در حريمی که متعلق به شماست با شخص ثالثی بحث نمايم...و تنها با خودم گفتم که؛ سگی پارس کرد و رفت.سربلند و برقرار باشيد.