برنامه ريزی عصبی - ‌كلامی (۵)

«برنامه ريزی عصبی - كلامی» ترجمهNeuro – Linguistic Programming يا به اختصار (NLP) است. اين علم به چگونگی تأثير كلام و افكار بر سيستم عصبی ما می پردازد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />


كسانی كه می توانند به نتايج درخشان دست يابند،‌اين كار را از طريق برقراری ارتباط خاصی با سيستم عصبی خود به انجام می رسانند.  NLP چهارچوبی علمی برای هدايت ذهن در اختيار ما می گذارد و به ما می آموزد كه روحيات و رفتارهای خود و يا روحيات و رفتارهای ديگران را به مسير صحيح هدايت كنيم. به طور خلاصه اين علم به ما می آموزد كه چگونه مغز و ذهن خود را اداره كنيم تا به بهترين وجه به نتايج دلخواه خود برسيم.


يكی از اصول NLP می گويد كه همه ما دارای‌ سلسله اعصاب مشابهی هستيم، بنابر اين در جهان هر كس قادر باشد هر كاری را انجام دهد،‌ شما نيز می توانيد، مشروط به اين كه مغز و اعصاب خود را دقيقا مانند او اداره نماييد. اين عمليات در اصطلاح "مدلسازی" ناميده می شود.


اگر كسی هست كه صبحها به راحتی و به سرعت بيدار می شود، پس شما هم می توانيد. اگر كسی را می شناسيد كه می‌تواند رابطه كامل با فرزند خود برقرار كند،‌ پس شما هم می‌توانيد.


بديهی است بعضی‌كارها مشكل تر و پيچيده تر است و لذا ممكن است مدلسازی آن كارها به زمان بيشتری نياز داشته باشد.


ادامه دارد...

/ 4 نظر / 8 بازدید
حبیب

سلام وبلاگ خوبی بود .آرزوی پيشرفت و موفقيت برای شما دارم آقا مجید. اميد وارم کار پيشنهادی ما براتون جالب باشه دوست داشتيد يه سری به ما بزنيد و در مورد کار پيشنهادی ما يه خورده بيشتر فکر کنيد ( لطفا ).. يکی دو ماه کار وتبليغ از طريق وبلاگ ميتونه آينده روشنی از نظر مادی براتون فراهم کنه...و درامدی مادام العمر براتون داشته باشه.... به اميد ديداری نزديک.

مقالات صدري زاره

سلام . سلسله مطالب ارزشمندی است . اميدوارم ادامه داشته باشه . به قول راه ميان بر هر چند وقت مطالبی به آن اضافه شود و به اصطلاح بومی و ايرانی شود قابل استفاده تر خواهد شد . البته مشکل بتوان باور کرد که هر کاری که ديگران می کنند ما هم بتوانيم انجام دهيم . به خصوص در عالم سياست که بعضی ها پدرسوختگی و استعداد ذاتی خاصی دارند و من نوعی شايد چنين استعدادی نداشته باشم . و گر نه وقتی دوستان و همکلاسان و اساتيد من يکی يکی کرسی های صدارت را تصرف می کردند من نوعی هم پستی و سمتی داشتم . يا نخواستم و يا نتوانستم . به هر حال بايد روی اين موضوع تعمق کرد . . . موفق باشيد .

Walla chizi ke ma az nlp midunim kheily ba in chizayy ke shoma mimigy fargh dare. Un aslan darbarebarname nevisie.