مديريت هيأتی

دوستانی كه به نوعی با مباحث مديريت سر و كار دارند بارها اين جمله را  شنيده اند كه «فلان سازمان به صورت هيأتی مديريت می شود». معمولا واژۀ "مديريت هيأتی" در مقابل "مديريت علمی" بيان می شود و نمايانگر نوعی سازماندهی است كه در آن سلسله مراتب تا حد بسيار زيادی كمرنگ است و هر كدام از اعضای تيم با توجه به توانايی شان به ايفای نقش می پردازند و اتفاقا در بعضی موارد با توجه به خصوصيات فرهنگی ما، خوب جواب داده است.
با توجه به اينكه در بكارگيری الگوهای غربی و ژاپنی مديريت ناموفق بوده ايم، بهتر نيست صاحب نظرانی كه سعی در بومی يا ايرانيزه كردن مديريت دارند، در كنار تحقيق روی تئوريهای تيلور، مازلو و دمينگ، به مطالعه و مستندسازی اين سبك از مديريت بپردازند؟ شايد حداقل با پياده سازی صحيح مديريت هيأتی بتوانيم به يك الگوی مديريت سازگار با فرهنگ كشورمان دست يابيم!!!

/ 11 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
M

آقا چرا فقط حرف ميزنيد بريد عمل كنيد !

mahdi

ببينم اين مديريت هياتی بصورت دسته جمعی انجام ميشه؟

R

سلام ... اگر روزی گذرت به دیار ما افتاد بدان که دل ما را شاد گردانیده ای ... پس بیا و ما را شاد گردان ... منتظرت هستیم ... اصفهان بلاگ .

گانت

سلام و درود . در تكميل مطلب شما مي‌توان گفت " نامديريتي " همان مديريت هياتي است كه از داخل آن "ناپروژه" و "نا برنامه" هم استنتاج مي‌شود .....!

شراره

والا من به نظرم ديگه وقت آزمايش کردن گذشته ...اصلا هر کاری بکنیم همينيم که هستيم ...حالا باز به قول شما اينور اون ور کنيم ..... من که فکر نمی کنم چيزی بشه ... اينه حرفهايی که شم زدی فقط اسمن و من وقتی جنبه عمل رو ميبينم با ون متفاوته برای همين نظر اينه هر جايی هستيم بايستی اون رو درست کنيم ...

Sa Ta

سلام. مشکلی که هست این است که در مدیریت هیاتی یک جور احترام و اعتماد متقابل و نیز شناخت کامل از روحیات و توانایی های افراد در بین گروه وجود دارد. اما با وضعیت جامعه ما که روز به روز احترام و اعتماد متقابل در حال کمرنگ شدن است این الگو دیگر در جامعه ما هم جواب نمی دهد بخصوص هر چه سازمان بزرگتر باشد, این امر بیشتر مشهود است.

راه ميان‌بر

مجيدجان. اميدوارم خوب و شاد و تندرست باشي. شرمنده كه نمي‌تونم درست و حسابي به وبلاگت سر بزنم. به همه سلام برسون

مشکسار(ISO 9001:2000)

سلام.متاسفانه ما ايرانيها همواره نشسته ايم تا ببينيم غربيها چه ميکنند و چه نسخه ای را پیشنهاد میکنند، کتابها و مراجعی که از زمان دانشگاه به ما معرفی ميشوند، ذهن ما رو منقبض و بسته نگه ميدارند و خلاقيت رو از ما ميگيرند.به اميد اينکه خود ما پايه گذاران درست مديريت بومی و فرهنگی خود باشيم.