از زندگی چه می‌خواهیم؟

مثبت اندیشی و روانشناسی موفقیت از موضوعاتی هستند که تقریبا همه به شکلی با آن آشنایی دارند و خوشبختانه در چند سال اخیر کتابهای بسیار خوبی در این زمینه تدوین و ترجمه شده است. «فیلم سینمایی راز» نیز، مستند قابل تاملی است که به زیبایی به بررسی قانون جاذبه می‌پردازد و نشان می‌دهد که اگر ما با تمام وجود چیزی را بخواهیم و داشتن آن را در ذهن به تصویر بکشیم، کل کائنات دست به دست هم خواهند داد تا آن هدف محقق شود.
به نظر من، مهم‌تر از دست‌یابی به  باور «خواستن، توانستن است»، این است که بدانیم چه می‌خواهیم و آن را برای چه می‌خواهیم. به طور مثال اگر به شما بگویند که یک آرزوی شما همین الان بدون قید و شرط برآورده خواهد شد، آیا می‌توانید آرزوی خود را بی‌درنگ ذکر کنید؟
ارزشهایی که بر زندگی ما حاکم هستند و همچنین سلسله مراتب آن ارزشها، با گذر زمان دستخوش دگرگونی می‌شوند و در پی آن، اهدافی که در زندگی داریم باید مورد بازنگری قرار گیرد.

پی نوشت:
«فیلم سینمایی راز» محصول سال ۲۰۰۶ استرالیا است که در مجموعه  تلویزیونی «سینمای ماوراء» نمایش داده شده و می‌توانید آن را از کتاب فروشی‌های معتبر تهیه کنید. احتمالا با استفاده از پیک سروش هم بتوان به آن دست یافت.

/ 0 نظر / 32 بازدید