اطلاع رسانی صنعتی

با توجه به اینکه شرکت ما قصد دارد در کلیه نمایشگاههای صنعت ریخته‌گری و متالورژی شرکت کند، ماه گذشته وقت زیادی برای دست‌یابی به برنامه نمایشگاههای مربوطه صرف کردم و در کنار جستجوی اینترنتی، با سازمان توسعه تجارت، شرکت نمایشگاههای بین المللی و ... تماس گرفتم ولی هرچه بیشتر تلاش می‌کردم، کمتر می‌یافتم.
یکی از نمایشگاههایی که به دنبالش بودم، نمایشگاه صنایع فلزی استان یزد بود. دیروز بالاخره فکسی از اولین نمایشگاه یزد دریافت کردم و جالب اینکه زمان نمایشگاه آنها، یکم تا پنجم مردادماه است، یعنی دقیقا همزمان با نمایشگاه صنایع فلزی اصفهان که یکی از معتبرترین نمایشگاه های تخصصی در این صنف در کشور می‌باشد.

با آنها تماس گرفتم و دلیل همزمانی را پرسیدم. مدیر نمایشگاه گفت که آنها هم هر چه تلاش کردند تا برنامه نمایشگاهها را دریافت کنند، نتوانستند. از بین وزارتخانه ها و سازمانهایی که به آنها مجوز داده‌اند، نیز کسی پیدا نشده که به آنها در مورد تداخل برنامه زمانی دو نمایشگاه تخصصی تذکر بدهد. آنها  پس از اینکه تمامی هزینه‌های تبلیغاتی را انجام داده‌اند، هفته گذشته توسط یکی از شرکتها از این ماجرا مطلع شده‌اند. البته عدم اطلاع برگزار‌کنندگان از این واقعه مهم صنعتی در صنف خودشان هم قابل تامل است.

حدود نیم ساعت با مدیر نمایشگاه صحبت کردم و تلاش کردم متقاعدشان کنم که این همزمانی بیش از هر کس به ضرر برگزارکنندگان و بعد، صنعتگران است. زیرا حضور همزمان در دو نمایشگاه تخصصی، از توان بسیاری از شرکتهای صنعتی خارج است و بازدیدکنندگان نیز نمایشگاه اصفهان را به اولین نمایشگاه استان یزد ترجیح می‌دهند. نزدیکی جغرافیایی دو استان هم مزید بر علت است.

به هر حال تیم برگزار کننده نمایشگاه یزد که ظاهرا یک بار قبلا زمان همین نمایشگاه را به تعویق انداخته و تمامی هزینه چاپ تبلیغات را متحمل شده، با تصمیم سختی مواجه است. ما هم که شرکت در نمایشگاه یزد در برنامه کاری‌مان بود، نمی توانیم از این فرصت تجاری صرف‌نظر نماییم.

 

پی نوشت:

به امید خدا در یادداشت بعدی در مورد نرم‌افزارهای CRM می‌نویسم.کم‌نویسی را هم به حساب مشغله زیاد بگذارید.

/ 11 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
میثم

پارسال و سال قبل از آن در نمایشگاه قطعات و مجموعه های خودرو شرکت کردیم. یک سالن را کلاَ به شرکتهای خارجی تخصیص داده بودند و استقبال خیلی خوبی هم شده بود. اما این خارجی های بیچاره سردرگم مانده بودند چون در کادر برگزاری نمایشگاه یک نفر هم نبود که انگلیسی بلد باشد

آیینه

شاید هم مشکلات تاریخی دو استان مزبور هم در این مساله تاثیر داشته!

گمار

با سلام بر سینرژی کبیر: اطلاعات همچنین نمایشگاههایی رو از کجا می توان کسب کرد در خصوص دیگه صنوف هم همچنین کاری میشه یا خیر؟

اميرعلي

آقا ما رفتيم وبلاگ اين آقاي گمار كه اينجا نظر دادند و ازشان پرسيديم شما آيا عباس گمار مي باشيد و يا ايشان را مي شناسيد؟ اما ايشان يحتمل ما را در حد و اندازه جواب دادن نديدند!!! شما مي دانيد؟؟

ایران چهل سال بعد

خوب پس با این جابجایی شغلی کلی فضای نوشته هات هم عوض شده. زیاد جدی نگیر... اینجا لینکت دادم مجید!

حجازی

فکر می کنم ناصرالدین شاه گفته (شک دارم): ما همه چیزمون به همه چیزمون میاد!!!!!!!

هادی

سلام. من هم از این نوع تداخل زمان نمایشگاهها در يك زمينه كاري نفرت دارم. ولی دیدم تو دنیا هم این اتفاق می افته، مثلاً نمایشگاه آگروفود عراق و نمايشگاه شيريني و شكلات دوبي كه چندروز رويهم افتادگي دارن و نمايشگاه ليبل شخصي دوبي كه با اختلاف 5 روز با نمايشگاه شيريني و شكلات دوبي هستش و نمايشگاه صنايع غذائي سيال فرانسه كه به فاصله كمتر از 10 روز نمايشگاههاي فوق است! چه شركت كننده باشي و چه بازديد كننده صرف، برنامه هات بهم مي ريزه چون مي خواي در زمينه تخصصي خودت از همش بهره برداري كني؟! يكجا غرفه داشته باشي، يكجا بازديدكننده!!! البته باور دارم در یک کشور این اتفاق می تونه مدیریت بشه و تداخل نباشه. موفق باشيد

آیینه

چرا به روز نمی شید؟؟؟؟ همون کار قبلی بهتر بود .لااقل هر وقت سر می زدیم یک نوشته جدید می دیدیم[ناراحت]

راه میانبر

مجیدجان. برای افراد بهنگام نشده ای مثل من بگو اصلا این سی آر ام چیه؟