پيشنهاد به صدا و سيما

يكي از خصوصيات صدا و سيماي ما اين است كه پس از فقدان بزرگان٬ ياد معرفي آنها  مي افتند. به فكرم رسيد به روابط عمومي سيما پيشنهاد كنم در ساعات پربيننده٬ مثل فاصله بين دو نيمه فوتبال به جاي تبليغ چیپس و پفك، در برنامه های پانزده دقيقه اي به معرفي بزرگان بپردازند تا جاي الگوهايي چون غلام شيشلول بند، بهروز خالي بند، داوود برره و .... را بگيرند.
براي انجام مطالعات امكان سنجي با يكي از دوستانم كه در صدا و سيما كارمي كند تماس گرفتم و پرسيدم درآمد تبليغات سازمان شما در ساعات پربيننده چقدر است؟ پاسخ داد ثانيه اي صد هزار تومان.
با يك حساب سرانگشتي متوجه شدم كه درآمد هر دقيقه معادل شش ميليون و درآمد پانزده دقيقه اي كه من ميخواهم پيشنهاد بدهم برابر نود ميليون تومان ميشود. تازه فهميدم كه ما خيلي از مرحله پرتيم. پس، پيش به سوي پيامهاي بازرگاني:
خانوم، پس اين لباسهاي ما چي شد؟ مامان ... مامان پيرهنم كو؟ مامان ... همه لباسها آماده اند ... مامان مامان شلوارمو شستي؟

/ 6 نظر / 16 بازدید
صابري (ديدمهندسي)

دوست عزيز سلام، قطعاٌ شما خود بهتر مي‌دانيد که ارزش و شان بزرگان بسيار بيش از ۱۵دقيقه‌ی بين دونيمه‌است. به‌هر حال اين حساسيت شما درخور تحسين است. درمورد ديدمهندسی هم بايد بگويم که اين بلاگ تغريباٌ هرروز به‌روز می‌شود و درآستانه‌ی ۱۸ماه فعاليت بيش از ۳۶۰ مطلب در آن نوشته‌شده‌است. موفق باشيد.

طناز

واقعآ نمی دونم چی بايد گفت؟؟؟ واقعآ گاهی آدم به اين نتيجه می رسه که انقدر از مرحله پرتيم که به قول شما بايد همان گفت مامان لباسهامو شستی!!!!!ولی کاش روزی را شاهد باشيم که قدر بزرگان اين مملکت را بدانيم!!ممنون که بهم سر زدی حتمآ باز هم بيا خوشحال ميشم

pania

وبلاگ خوبی دارین

سوفي

سلام.مطالبتون رو خوندم.جالب بودند و اموزنده.اميدوارم در ادامهء راه هم موفق باشيد. در ضمن صدا و سيما در كجا بوظيفهء خودش درست عمل كرده كه در مورد تبليغات عمل كنه؟جز روزمره كردن انسانها كاري از اين رسانه بر نمياد!

majid

سلام دوست عزيز ممنونم از نکته سنجی بسيار قشنگت البته من معتقدم برای ما ايرانيان اين تبليغات است کهه مناسب است نه زندگی بزرگان مردم ما علم اين حرفها را ندارند (موفق باشی)

تنها اگر بخواهی

سلام ... آره جالب بود... ولی می دونی آخه مردم علاقه ای ندارن که در روز ۱۰۰ بار بين هر فيلم از آدمای بزرگ بدونن ... متاسفانه تقاضا هم نيست ... حالا مالدوستی و پر نشدن جيبها هم که مزيد بر علت شده .. خوشحالم که به من سر زديد ... ممنون بازم منتظر هستم :)