یک نکته قابل تامل

استادی می‌گفت:
«بچه‌های
ما، قصه شنگول و منگول می‌شنوند که باید توی خونه باشی و مواظب باشی کسی نیاد توی خونه‌ات. در بعضی کشورها، بچه‌ها قصه قهرمانهایی را می‌شنوند که از خونه بیرون میان و در راه با اژدها روبرو می‌شوند. فرق کمی نیست بین در خانه ماندن و در راه رفتن!»

/ 9 نظر / 25 بازدید
راه میانبر

توی داستان های ما هم رستم و اسفندیاری بود که به جنگ دیو و اژدها می رفت، ولی افراد به تدریج دیدند شنگول و منگول بودن دردسر کمتری داره.

نیلوفر

سلام آقا مجید خوبی؟ من نیلوفر آدرس وبلاگم به اون چیزی که در بالاست تغییر کرده منو بخاطر داری؟ چند سال پیش در مورد اساطیر یونانی و صور فلکی می نوشتم و بعد به دلایلی مجبور شدم وبلاگ رو ببندم..سال 89 این وبلاگ رو زدم و چون موضوعش به اخترزیست مربوط می شه آدرس رو عوض کردم. شما شما همیشه در لینک من بودید مرسی

امیرعلی

تعبیر خیلی جالبی بود و تحلیل راه میانبر هم به شیرینی اش افزود. ما هم با این موارد سخت در گیریم و واقعا نمی دانیم مسیر صحیح تربیت چیست. به دانسته هایمان عمل می کنیم و بیشتر توکل کرده ایم و چشم به کرم خدا داریم.

آیینه

مطمئن باشید در ان کشورها هم داستان هایی هست که بیرون رفتن و با غریبه ها دمخور شدن رو زیر سوال ببره (مثل هانسل و گرتل...) هرچیری جایی داره.مثلا ما قصه کدو قلقله زن رو هم داریم که پیرزن با خردش خودش رو نجات می ده یا قصه ماه پیشونی که با درستکاری از شردیو نجات پیدا می کنه و ... به مبارزه اژدها رفتن سن و سالی داره (شاید نوجوانی) در حد همان رستم و سهراب ...در یک سنی بچه ها باید احتیاط و تست کردن غریبه ها رو یاد بگیرن ... من هیج وقت این جور مقایسات کلی و بی اساس را نمی پسندم.

جوادم

بد نیست حرفات

شادمهر

سلام. در اين وانفساي عقب ماندگي و عقبافتادگي، بازار اينطور مقايسها نيز داغ داغ است. پس ابهت و شگوه آن ايران قديمي از كجا ايجاد شدهاست؟ چه بر سر فرهنگ و تمدن و اخلاق ما آمده است؟ فرهنگ، تمدن را ايجاد مي كند يا بي تمدني ما باعث بي فرهنگي ما ميشود؟

آیینه

به روز نمی کنید؟

عباداتتان مقبول...گویا روزه نوشتن هم گرفتید...منتظر می مانم.

دختری از قره داغ

آره چه چیزهایی هست که بدون اینکه متوجه بشیم تو ناخودآگاهمون میمونه.