کم فروشی

با یک تولید‌ کننده میلگرد جلسه داشتم. می‌گفت آهن‌فروشان، میلگرد را از تولید‌ کننده، به صورت کیلویی می‌خرند و به مصرف کننده، شاخه‌ای می‌فروشند. طبق استاندارد، وزن هر شاخه میلگرد 16 باید بین 18.2 تا 19.3 کیلوگرم باشد. نکته اینجاست که آهن‌فروشان منطقه آنها اصرار دارند وزن میلگرد تولیدی نباید بیشتر از 17 کیلو باشد وگرنه آنرا نمی‌خرند.
آنها موقع خرید، پول تولید کننده را تمام و کمال به وزن محاسبه و پرداخت می‌کنند ولی به علت عدم نظارت، مشتری نهایی هر شاخه را حداقل یک کیلوگرم سبک‌تر خریداری می‌کند. حالا استحکام ساختمانی که با این میلگردها ساخته می‌شود، با خدا است.

پی نوشت:
کم فروشی‌های ما کجا مشخص خواهد شد؟

/ 4 نظر / 30 بازدید
حجازی

سلام مدتی بود که وقتی سراغ وبلاگ شما می رفتم یک صفحه آبی بود با دو کلمه گاو بنفش . امروز خدارا شکر چشممان به جمال وبلاگتان باز شد . پی نوشت 1: زیارتم قبول پی نوشت 2: چشمم روشن

آیینه

تولدتون با تاخیر مبارک باد.من هر سال در سالروز تولدم به این سوال ها می رسم و بعد سعی می کنم گوشه ذهنم بایگانیش کنم.جون ادم شروع از نقطه صفر مرزی! نیستم. کم فروشی های ما هم از این همه بلایی که از زمین و زمان سرمملکتمان میاد مشخصه! خوشحالم که وبلاگتون بازشده دوبارهو

امیرعلی

سلام! کم فروشی هامان هزار جا یقه مان را می گیرد، اما ما گوشهامان را گرفته ایم و چشمهامان را بسته ایم، صم و بکم و عمی و ...! تازه اینهایی که شما فرمودی، نوع کم ضرر تر کم فروشی هایی است که بینمام معمول است! از کم فروشی های عاطفی و احساسی بگیر تا کم فروشی های علمی و سیاسی و معنوی و ...! پی نوشت: کم فروشی های وبلاگی کجا مشخص می شود؟!