بازیافت طلا

با یک طلاساز که برای خرید کوره ذوب طلا به شرکت آمده بود، جلسه داشتم. بعد از مذاکرات فنی و هنگام ناهار، در مورد کار او سوال پرسیدم. می گفت ما تولید محصولات خاص انجام می دهیم و به طور مثال یک جاسوئیچی برای اتومبیل های پورشه تولید می کنیم که قیمت هر کدام حداقل 5 میلیون تومان است.
سوال کردم با توجه به این  که هر گرم طلا بیش از صد و سی هزار تومان شده، شما چطور ضایعات کارگاهتان را کنترل می کنید؟ پاسخ داد: «کف کارگاه ما مشبک است و زیر آن را خاک ریخته ایم که براده های طلا درون خاک می افتد و ما این خاک را می دهیم تا آن را حرارت دهند و طلای آن را بازیافت کنند».
وقتی علاقه من را در این زمینه دید ادامه داد که «صنعت ضایعات طلای ایرانی توسط یهودیان اداره می شود و آنها در همه زمینه هایی که ممکن است ضایعات طلا را جمع آوری کرد، فعالیت می کنند. یکی از آن ها، سیگار روزانه کارگاههای طلاسازی را به صورت رایگان تامین می کند و فقط میخواهد که فیلتر سیگار را در زیرسیگاریهای در بسته ای که او میدهد، برگردانند. او پس از سوزاندن این فیلترها، پودر طلایی که از تماس دستان کارگران بر فیلتر نشسته را جمع آوری می کند که فقط از همین روش، سالانه بیش از یک کیلوگرم طلا بازیافت می شود»!

/ 8 نظر / 186 بازدید
میثم

آقا خيلي جالب بود.

راه میانبر

اگر یک صدم همت این رفقا رو داشتم که به دنبال علم و فضیلتی برم و از هر جا که شده کسبش کنم، الان برای خودم کسی بودم. حیف!

راه میانبر

اگر یک صدم همت این رفقای یهودی رو داشتم و البته به جای طلا، دانش و فضیلت رو به هر قیمت و هرکجا کسب می کردم، الان برای خودم کسی بودم. حیف!

آیینه

چه راه های جالبی برای پول دراوردن هست و همه چسبیده ایم به مدرک

حجازی

پس هرچی راجع به هوش این یهودی ها می گن راسته!

محمدتقی

سلام چقدر جالب بود... و البته کمی عجیب و غیرقابل باور!

شادمهر

چقدر جالب!!!

علی

بابا شمام چقدرخوش باورید.من که تو کارخانه تولید طلا و جواهرات کار میکردم.اصلا نه همچین چیزی هست و نه ممکنه باشه. اولا پودر کجا بود که بخواد به دستشون بچسبه.اونم به سیگارشون.در ضمن سیگار کشیدن تو کارگاه ممنوعه و ...عجببببببببببببببب