قوانين مورفی در مديريت

هركاری بيش از آن چه انتظار می رود به طول می انجامد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

هر فعاليتی بيش از آن چه در ابتدا برآورد شده،‌ هزينه در بر خواهد داشت.

هر مشكلی كه قرار است پيش بيايد، پيش خواهد آمد.

از ميان مشكلاتی كه قرار است پيش بيايد، بدترين آنها در بدترين زمان ممكن رخ خواهد داد و بسيار بيشتر از حد انتظار شما خسارت وارد خواهد كرد.

 

         لازم به ذكر است كه مورفی فردی خوشبين بوده است.

/ 7 نظر / 10 بازدید
Cfooni

سلام.وبلاگ جالبی داری.وبلاگ من هم به روز شد حتما سر بزن.مرسی

پالاش

از بین قانونهای مورفی این دو تا رو بیشتر می‌پسندم البته میدونید که مورفی یه مجموعه قوانین در باره هر مطلبی زیر آسمان داره The first myth of management is that it exists. / In nature, nothing is ever right. Therefore, if everything is going right ... something is wrong.

دختر زرتشت

"ميزان صعود هر انسان به قدر همت و نظم او در دستيابی به اهدافش می باشد"من ميگم فقط همت و نظم کافی نيست بعضی وقتها يه عوامل پيش بينی نشده ای اتفاق می افته و نظم رو می ريزه به هم من موافقم که در اين لحظه همت بالا لازمه اما گاهی وقتها هر چقدر هم تلاش کنی ...

شیخ المنشاوی

سلام. متن جالبی بود./ ضمنا از لینک شما تشکر می کنم. همچنین خواهش دارم آن را به "المنشاوي" تغییر دهید.

صادق

سلام .بله اين دفعه ديگه حرف دل می خوام بنويسم.

صدری زاده - مقالات

سلام . قوانین مورفی و یا اصولا هر قانونی برای شرایط خاص و برای کشورهای خاص و برای گاهی وقتها و یا در حالت خوشبینانه نوشته نمی شوند . تصور کنید اگر مورفی در مورد ایران خودمان و پنجاه هزار طرح نیمه تمام ملی و استانی می خواست صحبت کند چه می گفت ؟ ! مثلا فرودگاه امام ( ره ) و . . . ناگفته نماند که کمتر کشوری در دنیا پیدا می شود که تمام فعالیت ها در آن همانند آنچه برنامه ریزی شده انجام شود و از نظر زمان و هزینه همیشه انحراف از برنامه قابل پیش بینی است اما در این میان وضعیت طرحهای عمرانی ما زبانزد خاص و عام است ! . . .