یک شهروند متمدن (2)

ماشین را کنار خیابان پارک می‌کنی، وقتی برمی‌گردی می‌بینی که یک طرف ماشین نابود شده و یک تکه کاغذ زیر برف‌پاک‌کن است: «815-74پیکان قدیمی رنگ کرم ساعت 15/1 زد فرار کرد  ...0936315».
جدیدا حساسیت شدیدی به این جمله‌های مجریان صدا و سیما پیدا کرده‌ام: «واقعا هیچ کجای جهان مردمانی مانند ملت شریف، مسلمان، نوع دوست و فداکار ایرانی پیدانمی‌شود. ما ایرانی‌ها با تکیه بر تمدن باستانی‌مان، بافرهنگ‌ترین مردم دنیا هستیم و  ...».

 

پی نوشت:
1- یک پیشنهاد به امیرعلی : وقتی برای دریافت خسارت بیمه بدنه مراجعه کرده بودم، به ذهنم رسید که با هم یک کسب و کار خوب راه بیاندازیم، به این صورت که یک کلاس آموزش مهارتهای دریافت خسارت از شرکتهای بیمه – از آن نوعی که خودت در آن استادی – برای من هم بگذاری و بعد با هم به صورت وکالتی، خسارت حادثه دیدگان را از بیمه دریافت کنیم و درصد برداریم. موافقی؟
2- یک از اقوم که محل کارش در حوالی مترو آزادی است می‌گفت که ساعت هفت بعد از ظهر روز سیزدهم خرداد، تعدادی پلیس،  "پهلوان ممد" را حین اجرای معرکه دستگیر کردند و بردند.

/ 5 نظر / 30 بازدید
گمار

با سلام: سینرژی عزیز و بزگوار از این موارد که خیلی زیاد می باشد در همه نوع خودش از شب تا روز به چشم می خورد. سر صف نانوایی و شیر و توی مترو فرودگاه و راه آهن و .... . از همه اینها سخن یکی از مسئولین شهر تهران که در نظر دارد "تهران" را به عنوان پایخت اسلامی برساند و شهر تهران به عنوان سمبل فرهنگ ایران اسلامی باشد و..... یاد تیکه کلام یه بنده خدایی افتادم که هر اتفاق ناگوار برایش پیش می آمد می گفت : 60 حیف !!!! نمی دانم چرا 60 حیف ؟

آیینه

سلام راستش من در جریان ریز امور قفسه باز شدن کتابخانه نبودم ولی استاد ج و این قضیه با هم عجین شده بودند و تا مدتها اسم این استاد منو به یاد کتاب و کتابخوانی می انداخت. برای دوباره باز شدنش هم چون خودم عضو شورای صنفی بودم حتی رئیس دانشکده را هم واسطه کردیم ولی باز هم موقت چند هفته ای باز شد و دوباره بسته .این خانم قدرتی بود برای خودش [لبخند] من هم نسبت به شریف و ظریف و لطیف و ...بودن این مردم الرژی پیدا کردم

اميرعلي

سلام! 1- برادر! مگر تبليغات جناب آقاي سردار خلبان دكتر شهردار قاليباف را نديده ايد كه همه جا زده اند: "تهران- شهر اخلاق، شهر فرهنگ"! ... لازم بذكر است كه اين صفات براي تهران مانند اطلاق زلفعلي به افراد كچل مي باشد!!! 2- عرض شود كه ما الان 2-3 سال است با آرنوش اين كسب و كار را راه انداخته ايم!!! البته حاجعلي دلاور! يك قراردادي با ما بست كه بعدش ما نفهميديم چي شد ولي كل يوم هيچ پولي به ما نمي رسد و اين حاجعلي خط امام روز به روز فربه تر مي شود!!! شما بيا يك لطفي كن وكيل ما شو و حقمان را از گلوي محمد بيرون بكش! يا علي مدد!

محمد

من بگم که در خصوص طرح دعوی امیرعلی حاضر به مذاکره هستم ولی فقط از نوع بدون پیش شرط در ضمن انرژی هسته ای هم حق مسلم آرنوش و امیرعلیه که من حاضر نیستم از حق اونها بگذرم ولی در مورد مسایل مالیشون با هم کنار میایم.