Pen Friend

حدود دوازده سال پيش توسط يكی از دوستان با يك شركت دوست يابی مكاتبه ای در كشور ايرلند آشنا شدم و برايشان نامه ای فرستادم كه چطور می توانم از خدمات آنها استفاده كنم. يك ماه بعد نامه ای آمد كه در آن شماره حسابشان را اعلام كرده بودند و گفته بودند كه در ازای واريز مبلغی نه چندان زياد، آدرس هفت عضو را به من می دهند و همچنين آدرس من به برای هفت نفر ديگر می فرستند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

برايشان نامه نوشتم كه امكان واريز كردن پول به بانك يا فرستادن پول توسط نامه را ندارم و آيا می توانم معادل مبلغ را برايشان تمبر يا چيزی شبيه آن بفرستم. يك ماه بعد پاسخ آمد كه خير.

بالاخره با هر سختی كه بود از طريق دوستان،‌ آدرس دو دانش آموز آلمانی و استراليايی را پيدا كردم و برايشان نامه فرستادم و حدود يك ماه بعد جوابهای آنها را دريافت كردم و از اين ارتباطهای يكماه يكبار احساس شادی بسيار می‌كردم.

الان گاهی موقع كار با اينترنت و ارتباط online با دوستانم به اين فكر می كنم كه ده دوازده سال بعد، وسايل ارتباط جمعی و نوع ارتباط عمومی و فردی به چه شكل خواهد بود. واقعا پيش بينی آن سخت است!

/ 9 نظر / 14 بازدید
راه ميان‌بر

دوستان را در دل رنج‌ها بود كه به هيچ دارويي خوش نشود، نه به خفتن، نه به گشتن، ...، الا به ديدار دوست كه لقاء الخليل، شفاء العليل. مولانا

دیگه چه خبر ؟

سلام . ممنون که به فکر ما هستيد . چند روزی به اتفاق خانواده به مشهد مقدس رفتيم . هم زيارت و هم سياحت . جای شما خالی . در ضمن در مورد برقراری ارتباط در آينده بايد بگويم زمانی خواهد رسيد که مردم جهان بدون هيچ وسيله ارتباطی به راحتی با هم ارتباط برقرار می کنند . شايد آن زمان خيلی هم دير نباشد . موفق باشيد .

علیرضا مجاهدی

سلام. نکته جالبی است. واقعا که سرعت پيشرفت تکنولوژی حيرت آور است راستی من ۳۳۳۳ مين بازديد کننده ات بودم. برای خودم جالب بود.

عليرضا

سلام. جالب ديدم اين نكته را هم اشاره كنم كه من هم يك اواخر دبيرستان و اوايل دانشگاه دوست مكاتبه اي نيوزلندي داشتم كه پس از حدود سه سال دوستي چندماهي از نامه اش خبري نبود. يك شب در مسجد محل يكي از رفقا من را به دوستش معرفي كرد و با كمال تعجب آن بنده خدا نامه چند ماه پيش penpal من در دستش بود. اينكه طرف مال پست بود يا اطلاعات و به چه دليل آزادي ارتباط مكاتبه اي يك جوان ۲۰ ساله اين چنين زير ذره بين قرار دارد را هيچگاه نتوانسته ام هضم نمايم. يكي از صدها مزيت ICT همين شكستن مرزهاي تحجر و كج انديشي و جزم انديشي است(هرچند به طريقي مدرن تر اكنون نيز زير ذره بينهاي خيالي هستيم!)

ali

سلام خسته نباشيد.مزيتهای تکنولوژی آنقدرزياداست که به شماره نميايد.اين انسانهاهستندکه بايدبياموزندازآن درراه درست استفاده کنند.چاقوتيزاست وبرسرراه کودکان قراردارد.بايدبه آنان آموخت که چگونه آن رابه کارببرند.نه اينکه بگوييم دست نزن جيزه!

س.ر.حسيني

سلام دوست عزيز...در مورد مطلب برکت کاملا با شما موافقم...واقعا ديگر جنبه معنوی درآمد از نظرها گم شده و برای برخی حکم يک مطلب تمسخر برانگيز را دارد... زيبايی شعر پارسی که نيز واقعا بر همگان عيان است... و ديگر اينکه موفق و شاد باشيد.

mehrpak

مطلبی که نوشته ای مشابها برای من هم اتفاق اقتاد.. در سنين ۱۵ -۱۶ سالگی....با اين تفاوت که من با دوستم که ايرانی بود به انگليسی راجع به مسايل سياسی روز اون موقع ايران و سياست های دولت کلينتون می نوشتيم...واقعا جالب بود وقتی من به تفاوت ديدگاهم با او که در سن خوزه بود پی می بردم... به خوبی مطلب را با سير آتی ارتباطات پيوند زده ای..

هانيه

واقعا راست می‌گين‌ها، چند سال پيش چقدر اين برنامه‌ها مد بود و چه سختي‌هايی برای برقراری ارتباط می‌کشيدن ... اما حالا ... واقعا جالبه ...

کیمیا

سلام میشه به من کمک کنید pen friendپیدا کنم؟