از عجايب طبيعت

در طبيعت نوعی عنكبوت وجود دارد كه پس از تخمگذاری در پوست درخت، با تنيدن تار بر تخمهای بيشمارش‌ آنانرا از انظار پنهان نگه می دارد. پس از مدتی كه بچه عنكبوتها از تخم بيرون آمدند، عنكبوت مادر بی آنكه كوچكترين گرايشی برای آسايش خود داشته باشد، در پی يافتن غذای بچه هايش تكاپو می كند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

وقتی كه بچه عنكبوتها رشد نموده و آنقدر نيرومند شدند كه خود در پی شكار روند، مادر از فرط خستگی و ناتوانی از پای درآمده و میميرد.

نوع ديگری عنكبوت هست كه پس از اينكه بچه هايش از تخم بيرون آمدند، بدن خود را كه از لحاظ غذايی، ماده ای مقوِی برای بچه عنكبوتها است، به خوردآنان می دهد!

با مشاهده اين گذشت در بين موجودات حقيری چون عنكبوت، آيا جای خود خواهی برای انسان باقی می ماند؟

/ 6 نظر / 19 بازدید
نوا

به نام دل...سلام، وبلاگ جالب و مفيدی داريد...يا حق

حمید

سلام.تازه بااینجاآشناشدم.بعضی مطالب وبلاگتون رو چندبارخوندم.یه وبلاگ خوب وهدفمندوشسته ورفته.شایددفعه دیگه آدرس هم نوشتم.یاعلی

sohrab

آدم ها هم فداکاری و ازخود گذشتگی می کنن !

ميثم370

با سلام اولين روز خدا با بوی سيب آغاز شد

صدري زاده - مقالات

سلام . عنکبوت موجود عجيبی است . عنکبوت موجودی حقير نيست زيرا همانطور که می دانيد در قرآن کريم سوره ای به نام عنکبوت داريم . ايثار و از خودگذشتگی و مهر مادرانه و پدرانه هم همين است . ما هم برای آسايش فرزند يا فرزندان خود شب و روز تلاش می کنيم . به هر حال مطلب جالبی بود مثل ساير مطالب مختصر و مفيد قبلی شما . . . در ضمن مطلب مهمی که قول آن را داده بودم روی سايت قرار دادم . موفق باشيد .