تصویر ذهنی

از زمانی که وارد دانشگاه شدم تا سال گذشته، خودم را در سن حدود 22 سالگی حس می‌کردم. گاهی مشاهده یک موی سپید در آینه مرا به تعجب وا می‌داشت. اکثر افراد سنم را حدود 5 سال کمتر تخمین می‌زدند. از سال گذشته احساسی که نسبت به خودم دارم تغییر کرده است و خودم را در سن 35 سالگی حس می‌کنم. افراد جدیدی که با آنها آشنا می‌شوم نیز سنم را با حدود پنج سال بالاتر و در همین حد تخمین می‌زنند. نمی‌دانم این احساس درونی باعث شده که تحولات بیرونی به وجود آید یا این تحولات بیرونی باعث تغییر نگرش درونی شده، یا هر دو.
یکی از جنبه‌های مهم تحولات بیرونی، تغییر شغلی است که جهان‌بینی من را تغییر داده است. آشنایی با سازمانهای جدید، برگزاری جلسه با کارآفرینان، مذاکره با صنعتگران، سفرهای کاری و ... باعث شده که نیاز شدید به آموختن را هر چه بیشتر حس کنم.

پی نوشت:
- بیش از دو ماه است که در مورد خرید یک نرم افزار Customer Relationship Management یا CRM تحقیق می‌کنیم. با یک شرکت به توافق رسیدیم و قرارداد هم پیش‌نویس کردیم ولی به دلایل فنی، قرارداد نهایی نشد و لازم دیدیم برای بار دوم با شرکتها مذاکره نماییم. همین باعث شد که من هم نوشتن در مورد این نرم‌افزار را به بعد از نهایی شدن مذاکرات موکول کنم. قصد دارم همه شرکتهایی را که با آنها مذاکره کردیم، اینجا معرفی کنم تا اگر کسی خواست این مسیر را طی کند، دو ماه تجربه ما را همراه داشته باشد. برای کسانی که با CRM آشنایی ندارند هم در حد امکان توضیح خواهم داد.
- بالاخره تصمیم گرفتیم در هر دو نمایشگاه اصفهان و یزد شرکت کنیم، اگر چه کار سختی بود ولی در فرصت محدودی که داشتیم، دو تیم نمایشگاهی تجهیز کردیم. هنوز از حدود ١٢٠ شرکتی که در نمایشگاه مشهد فرم پر کرده اند، فرصت نکرده ایم با ٣٠ شرکت تماس بگیریم و برایشان پیشنهاد اولیه ارسال کنیم. مشتریان دو نمایشگاه جدید هم به آن اضافه خواهند شد. طراحی وب سایت و فیلم تبلیغاتی و کاتالوگ و ... نیز ناتمام مانده است.

/ 10 نظر / 24 بازدید
مهدی

سلام من متوجه مفهوم عنوان وبلاگ نشدم . مطالبتون متنوع و جالبه

admin

با درود و سلام خدمت شما دوست عزیز سایت بسیار قشنگ،جذاب وپرمحتوایی دارید.من admin هستم. و فرومی آموزشی،علمی و تخصصی برای تمام ایرانیان راه اندازی کردم. خوشحال می شوم از تخصص و مهارت شما به عنوان مدیری لایق و کاردان بهره مند شوم.درصورت علاقه بازدیدی بفرمایید. www.p30stars.net موفق باشید.منتظر حضور سبز شما هستم.

راه میانبر

من هم هنوز چنین حسی دارم مجیدجان. شاید روزی من هم احساسم تغییر کنه.

علیرضا مجاهدی

سلام روی سی آر ام بیشتر مطالعه کن. خیلی از شرکتها فقط یک دیتا بیس رو میشناسن که بشه تماسها رو توش ذخیره کرد و اصلا گزارشات مدیریتی نمیدهند. گزارشات سی ار آم بیشترین اهمیت را دارد. امیدوارم ما را از تجاربتان بهره مند کنید

من موفق

یار گرامی سلام برای شما و هماندیشانتان روزهای پر امید و سراسر شاداب آرزومندم. امیدواری از رموز اصلی موفقیت است . پر امید باشید.

اميرعلي

سلام عليكم! 1- اخوي! ما هرچه قصد داريم شما را متوجه كنيم كه اينجا ايران است، مثل اينكه شما قصد نداريد باور كنيد! crm مي خواهيد چه كنيد؟ customer خودش كيلويي چند مي ارزد كه relation اش چند بيرزد! رها كنيد اين چيزها را! .... 2- خارج از شوخي از نحوه مديريت ارتباط با مشتريان شركت بوتان (به عنوان يك مشتري )خيلي راضيم. اگر روابطي داريد پرس و جو كنيد كه چه نرم افزاري دارند.

محمد

سلام یک زحمت برای شما دارم. در مورد شرکت فراگستر و کاری که برای مجموعه نوین سازان انجام دادند و از عملکردشون در این خصوص می خواستم بیشتر بدونم.

آیینه

از کارافرینانی که با آنها دیدار داشتید و ویژگی هاشون بنویسید لطفا.

امین

با سلام با امید به موفقیت های روز افزون . با وضعیت شرکت برا فیلم جدیدتون اگه خواستی می تونی رو من هم حساب کنی!!