زير سقف آسمان


 

يادش بخير، دوران كودكی شبهای تابستان روی پشت بام يا در حياط می خوابيديم و من گاهی ساعتها به تماشای آسمان می پرداختم. با خودم فكر می كردم كه آيا اين آسمان يك جايی تمام می شود يا اينكه تا بی نهايت ادامه دارد؟ تا بی نهايت كه نمی تواند ادامه داشته باشد چون فقط خدا بی نهايت است، پس حتما بايد يك جايی به يك ديوار محدود شود .... و آنقدر به چيزهايی كه می تواند پشت آن ديوار وجود داشته باشد، فكر می كردم تا خوابم می برد.
الان وقتی كه فرصتی می كنم تا نگاهی به آسمان بياندازم،‌ در بين نور صدها هزار چراغ، فقط می توانم ماه و حداكثر چند ستاره كه كور سو می زنند را مشاهده كنم. در آن لحظه با خود می انديشم كه آيا برای كودكان ما كه شبها فقط به سقف آپارتمان زل می زنند اين سوال پيش می آيد كه پشت آن ديوار  كه در انتهای دنيا است، چه چيزی وجود دارد؟

/ 9 نظر / 8 بازدید
مشکسار(ISO 9001:2000)

سلام.سالهاست که بخاطر سياستهای غلط اقتصادی، سياسی، فرهنگی و اجتماعی، کودکان و جوانان مملکت ما منتهای آرزويشان ديدن آنسوی مرز ايران است. و با ذهنيت اشتباهی که از غرب دارند به اصطلاح دنباله روی آنها شده اند.نمی دانند که اين آرايشها و لباسها فقط در Mtv و کانالهای مد يافت می شود و آسمان آنجا هم همين رنگ است...

صدري زاده - از رودكي تا شهريار

سلام . من کهکشان راه شيری را در شبهای کرمان و بم و بيرجند و سمنان و يزد ديده ام . عظمت بسيار زيادی دارد و انسان را به تفکر وا می دارد . هر چيری که از ماده ساخته شده انتها و اندازه ای دارد اما کيهان به قدری وسيع است که در مقياس ما انسانها بی نهايت است . در ضمن در مورد سوال شما دو مطلب ديگر هم در سايت مقالات صدری زاده قرار خواهم داد . اين هم دسته گلی ناقابل تقديم به شما :

راه ميان‌بر

گر به اقليم عشق روي آري، همه آفاق گلستان بيني، بي سر و پا گداي آنجا را، پاي بر فرق فرقدان بيني.

رضا زارعی

سلام از لطفت به من و وبلاگم متشکرم. همیشه پیروز باشی. زارعی

س.ر.حسيني

سلام دوست مهرباني كه براي بلاگ زيبايت واژه زيباتر "هم نيروزائي" را انتخاب كرده اي.ممنون از اينكه ما راقابل دانستي و منت برما گذاشته و از بلاگ اين حقير بازديد نموديد.وبسيار بسيار خوشحال تر هستم از اينكه مطالب مورد توجه شما قرارگرفته است.با اميد به اينكه بتوانيم جواب اين سوال كودكانمان را بدهيم كه پشت ديوار هاي بلند آسمان عرش عظيم پروردگار واقع شده است.

س.ر.حسيني

سلام آقا مجيد .ممنون از بابت لينك و اينكه مارا قابل دانستي.بازهم از بذل توجهي كه نسبت به اين حقير مبذول داشتي سپاسگذارم.خداوند پشت و پناه شما.

mahdi

سلام.بالاخره برگشتم.واللا الان که اينجوريه معلوم نيست ديگه واسه بچه های ما چجوری ميخواد باشه!!!

mahdi

مطلب جديدم در مورد زمان تکته. منتظر نظرتون هستم.