پيامي به مردم 50000 سال آينده

KEO نام پروژه اي است كه يونسكو در دست اجرا دارد و در آن، يك ماهواره حامل اطلاعات عظيمي از تمدن ديروز و امروز انسان را به فضا مي فرستد. اين فضاپيما 50000 سال ديگر به زمين بر مي گردد تا انسان آن روز را با تمدن ما آشنا سازد.
در اين روش از يك تكنولوژي فوق پيشرفته بايگاني ديجيتال استفاده مي شود و به هر انسان اين امكان داده شده كه ط‍ي 6000 كاراكتر به زبان مادري خود، پيامي براي انسانهاي 50000 سال ديگر ذخيره نمايد.
شما هم مي توانيد در اين صفحه، پيام خود را در اين منشور تمدن انساني ثبت نمائيد.

/ 4 نظر / 10 بازدید
راه ميان‌بر

خيلي فكر كرده‌ام كه چه پيامي ممكن است براي آيندگان داشته باشم، ولي هنوز به نتيجه‌اي نرسيده‌ام. مجيدجان،‌ كم مي‌نويسي ها! بي‌انصاف از اين همه تجربيات و ديدگاه‌هاي مهندسي و مديريتي كه داري يك فيضي به ما برسون بابا!

صدري زاده - مقالات

سلام . ضمن تاييد گفته راه ميان بر بايد عرض کنم ما انسانهای متمدن امروزی حرف همديگر را نمی فهميم و نمی توانيم دو کلمه حرف حساب با هم بزنيم ! حال چگونه می خواهيم با انسانهای عجيب و غريب ۵۰۰۰۰ سال آينده اگر انسانی وجود داشته باشد ! حرف بزنيم و پيام بدهيم ؟ !

س.ر.حسيني

سلام.بازگشت مجدد شما را خوش آمد می گويم...مطلب بسيار جالبی است ...موفق باشيد.

حسين

من که واقعا هنگ کردم برا آدمای ۵۰۰۰۰ سال دیگه چی بنویسم.ما برا آدمای این دوره زمونه (آشنا و غریبهُ دور و نزدیک ایرانی و خارجی و....می نویسیم و می گیم یا بهمون می گن حرف همو نمی فهمیم!!!!!!!وای به حال ۵۰۰۰۰ سال دیگه!!!!