وبگردی

در حالی كه 20 سال طول كشيد تا راديو به ايران بيايد، 30 سال طول كشيد تا سينما در ايران ساخته شود و 13 سال پس از توليد تلويزيون ايرانيان نيز اين جعبه جادويی را به خانه های خود بردند، ‌اينترنت پس از فاصله اندكی از عمومی شدن به ايران آمد، به طوری كه اكنون ضريب نفوذ اينترنت در ايران از متوسط آسيا بالاتر رفته و اين كشور با بيش از پنج ميليون كاربر، در خاورميانه به مقام اول دست يافته است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

كسب رتبه سوم جهان در زمينه وبلاگ نويسی در ميان 700 ميليون كاربر جهانی اينترنت، خبر جالبی بود كه ايسنا گزارش كرد. اين خبر خيلی دور از ذهن نيست زيرا هم اكنون سايت پرشين بلاگ به تنهايی حدود 450 هزار وبلاگ فعال و بيش از 15 ميليون بازديد در ماه دارد. اين در حالی است كه تعداد وب سايتهای فارسی به زحمت به 12 هزار مورد می رسد.

امروزه كارشناسان ارتباطات، وبلاگها را همانند دماسنج اجتماعی جامعه می دانند كه دقيق ترين و عينی ترين نظرات جوانان را بی  هيچ برگه نظرسنجی، به نمايش می‌ گذارد.

با توجه به نفوذ رو به رشد اينترنت در خانواده های ايرانی چه بايد كرد تا نوجوانان و جوانان را از اتاقهای چت و سايتهای ... به وبلاگها كشاند؟

/ 5 نظر / 7 بازدید
محمدعلی دوست محمدی

سلام آقامجيد.ممنون که به من سرزدی،راستش مطلبت راجع به فرهنگ روخوندم.درصدبالایی از کاربران اينترنتی مادراتاقهای چت وقت ميگذرانندوبس،اينهم معضل فرهنگی ديگری است که حکايت ازضعفهای فرهنگی کشورماست.وظيفه ای بس بزرگ پيش روست تافرهنگ علمی اصيل ايرانی مجددادراين کشورحاکم شود.موفق باشيد.

راه میانبر

سلام مجیدجان. آقا از ایمیلت ممنونم. ما همچنان اونور هستیم و سپاسگزار از دوستان بامعرفت. راستی خیلی خوشحالم که مدتیه خیلی مرتب و منظم و پیوسته و زیبا مینویسی. دمت گرم. سلام برسون.

س.ر.حسيني

سلام اقای مهندس...ممنونم که سرزديد و ابراز لطف کرديد....در مورد لينک هم بايد بگويم بنده فقط عين واقعيت رانوشتم...شاد و پويا باشيد.

hamid

سلام. من فکر می کنم اغلب کاربرهای اینترنتی ما ، از طریق چت با اینترنت آشنا شدن! خیلی ها رو دیدم که از این طریق به دنیای مجازی پا گذاشتن و کم کم خودشون رو از این شوک خارج کردن .پیدا کردن علل این همه استقبال از اتاقهای چت، خیلی هم ساده نیست .

سارا

سلام مطالب وبلاگتون مفيد و خوندني بود. ممنون از لطفتون. فكر مي كنم چت كردن و گشتن تو چت روم ها تا يه مدت كوتاهي براي افراد سرگرم كننده است و استفاده شون از اينترنت معمولا بعد از اين مدت تغيير جهت مي ده. موفق باشين..