کاتالوگی متفاوت

همانطور که قبلا هم گفتم، در حال طراحی و تهیه مجموعه‌های تبلیغاتی از قبیل سایت و  فیلم و ... هستیم. در طراحی هر کدام از این موارد، سعی می‌کنم تا جای ممکن از کلیشه‌ها بپرهیزم و اگر پیشنهادی متفاوت دریافت کنم، در صورت امکان‌پذیر بودن، از آن استفاده نمایم.
معمولا انجام کار متفاوت ریسک بالایی دارد، یا ممکن است کار خیلی خوب از آب در بیاید یا اینکه کار مسخره‌ای شود. انجام آن هم جسارت می‌خواهد.
یک ایده در طراحی کاتالوگ به ذهنم رسیده که نمی‌دانم از طراح کاتالوگ بخواهم آن را اتود بزند یا نه. حتما تا حالا کتابهای سه بعدی کودکان را دیده‌اید که وقتی باز می‌کنید یک حجم داخل کتاب باز می‌شود و مثلا حسنی و خانم حنا را می‌توانید سه بعدی ببینید. فکرش را بکنید مشتریان وقتی کاتالوگ محصول صنعتی ما را باز کنند، با حجم سه بعدی محصول مواجه شوند. تازه همان طور که در کتاب می‌توانید سر خانم حنا را تکان دهید، این جا هم بتوانید بخشهای متحرک محصول را به حرکت وا دارید.
از آنجایی که مشتریان محصول ما محدود هستند، نیاز به تکثیر زیاد کاتالوگ نیست و هزینه‌های آن قابل توجیه است. تیم طراحی که با آنها کار می کنیم هم فکر کنم بتوانند طرح را با کیفیت مناسب اجرا کنند. به نظر شما اجرای این کاتالوگ می‌تواند کاری متفاوت در طراحی کاتالوگ صنعتی باشد یا اینکه مشتری را به خنده وا می‌دارد؟

/ 4 نظر / 13 بازدید
آییینه

به نظر من که ایده جالبیه.حتی فکر می کنم قبلا دیدمش ولی یادم نمی یاد کجا و برا یچه محصولی؟ راستی چی شد از مشاوره کیفیتی رفتید تو این وادی؟ بدنیست دربارهش بنویسید. باید کافه پیانو رو بخونم چون من هم از جهت لباس شرایطی مشابه نویسنده رو دارم[لبخند]ترسیدم نکنه ادم کوچی باشم؟[چشمک]

علیرضا مجاهدی

سلام حتما این کار را بکن. منظورم همین ایده سه بعدی نیست منظورم هر نوع نو آوری که به ذهنت میرسد است. اصلا نگران نظر مردم نباش. هر چیز جدیدی اولش شاید حتی به مذاق خوش نیاید ولی کم کم شیفته اش میشوند. گرچه این ایده شما به نظرم خیلی هم جذاب و ماندگار است و کمتر کسی این کاتالوگ را دور می اندازد. با توجه به اینکه باید روی قسمتهای متحرکش و اثر بخشی آنها فکر کنید تا واقعا قطعه مناسبی را متحرک کنید،

میثم

بابا خارجی! [نیشخند]

امیرعلی

سلام! عرض شود كه به عقيده من بايد ببينيد مخاطب اين كاتالوگ 3 بعدي كيست؟ - اگر خانمها و مديران دولتي مخاطب هستند، يقينا كاتالوگ 3بعدي ايده خوبي است، حتي بد نيست كه آنرا موزيكال كنيد يا امكانات جانبي مانند game و معطر بودن و ... برروي آن قرار دهيد! 2- اگر مخاطب مديران بخش خصوصي هستند، اين كار تاثير زيادي روي انها نخواهد داشت و تقريبا بي تاثير و مشابه يك كاتالوگ معمولي است. 3- اگر مخاطب مديران شديدا فني و مسن هستند، اينكار بر روي ايشان اثر منفي داشته و به نوعي ضد تبليغ خواهد بود! .... يا علي مدد!