انسان: شگفتی آفرینش

 شگفت انگيزترين مظهر سينرژی در عالم، آفرينش انسان است. اين مولكولها با چه نظمی در كنار هم سلولها را می سازند؛ تعامل سلولها، بافتها را تشكيل می دهد؛ بافتها در كنار هم سيتمهای حياتی را بوجود مي آورند و حيرت آور اينكه برآيند نهايی آنها موجودی است كه می انديشد، خلاق است و تمدن ايجاد می كند.
قطعا تمام اين برآيند را نمی توان فقط به تعامل مولكولها نسبت داد و يك عامل متعالی ديگری هم هست كه تعيين كننده مرگ يا زندگی انسان می باشد.
آفرينش انسان به قدری عظيم است كه آفريننده كهكشانها، پس از دمیدن روح در انسان فرمود: «فتبارك الله احسن الخالقين»

 

 -  سالروز شهادت آزادمرد تاريخ تسليت باد.

 -  نيما در يادداشتی نوشته: «یكی از مصداقهای سينرژی نماز جماعت است. حديثی معروف از پيامبر اكرم پيرامون افزايش تصاعدی ثواب نماز جماعت با افزايش تعداد نمازگزاران وجود دارد. به طوريكه اگر تعداد افراد از 10 تن بگذرد ثواب نماز جماعت را فقط خدا می‌تواند محاسبه كند. شايد اين حديث اشاره به همين مضمون باشد.»

/ 9 نظر / 10 بازدید
محمد (آموزش زبان انگلیسی)

سلام - ممنون از لینک. من هم لینکوندم. باز هم می گم من که واقعا با وبلاگتون حال می کنم. ------ بله من زبان انگلیسی می خونم. البته 3 روز هفته در دانشگاه و 8 روز باقیمانده هفته رو توی خونه پای اینترنت. بابای

علیرضا غفاری

جالب است بحث جدیدی را شروع کرده ام که کاملا در ارتباط با بحث شماست خوشحال میشوم نظرتان را بدانم

صادق

سلام. من فکر کنم مصداق اصلی این آیه گلهای سرسبد آفرینش يعنی فاطمه سلام الله علیها و فرزندانش باشند که نور وجودشان عالم را پر کرده است.

شراره

سلام بلاگ شما رو از کامنتهايی که برای دوست بزرگوارم مهندس حاج صادق ماشينيانی گذاشته بوديد پيدا کردم نثر خيلی جالبی داريد و صد البته بلاگ بسيار پربار و چقدر دوست داشتنيست خوندن وبلاگ شما ...بدون اينکه بخوام تعارف يا چاپلوسی بکنم ...

شراره

خيلی خيلی ممنون از نظر زيباتون :)..خيلی بيشتر خوشحال ميشدم اگر بيشتر راهنمايی ميکرديد این فسقل رو :)....

شراره

سلام اينجا کم کم داره به تصرف خودم در مياد ؛)...لطفا به لينکدونی اين فسقل اگه خواستيد سر بزنيد اميد که خوشتون بياد :)...

goldenboy

سلام. وبلاگ جالبي داريد به وبلاگ ما سر بزنيد تا به يکي از سيستم هاي کسب درآمد در اينترنت که صدها ايراني در آن فعاليت دارند وارد شويد و بدون پرداخت هيچ گونه پولي کسب درآمد کنيد.ايمني بالا در اين روش يکي از دلايل موفقيت آن است.شما هيچ گونه پولي به هيچ عنوان پرداخت نمي کنيد.