روز معلم

یکی از سرگرمی‌های مشترک من و مهدی، شعر است. او علاقه زیادی به شعر دارد و من هم گاهی که انرژی و حوصله‌اش باشد، سعی می‌کنم موضوعاتی که به آن علاقمند است را به نظم در بیاورم. در این بین، نکات اخلاقی و تربیتی را هم به زبان شعر و به طور غیر‌ مستقیم به او می‌گویم. برای نمونه:

مهدیِ ما که هستش خوب و تمیز و باهوش
مسواکِ قبل خواب رو نمی‌کنه فراموش
از شنبه تا پنج شنبه درس می‌خونه حسابی
جمعه ها پارک و استخر، کوه و چلوکبابی

جمله‌های قشنگی می‌گه تو جمله‌سازی
زرنگ و پرتلاشه تو فارسی و ریاضی
مسأله‌های سخت رو حل می‌کنه همیشه
شاگرد ممتاز شده، بهتر از این نمیشه

وقتای زنگ تفریح که آقای رشیدی
پخش می‌کنه براشون آهنگ شاد کردی
بچه‌های مدرسه با شادی و همهمه
دست به دست هم می‌دن، کردی می‌رقصن همه

خانم صفاریان معلم کلاسه
معلمی که کارش شایسته‌ی سپاسه
به بچه‌ها درس‌ها رو، یاد می‌ده اون چه ساده
از زحمتای اونه که مهدی با سواده

بند آخر شعر را برای این که ماجرای نمره بیست را از دل خانم معلم در بیاورم گفته بودم ولی چون مهدی خیلی تاکید دارد که از او و کارهایش جلوی دیگران تعریف نکنیم، شعر را برای معلمش نبرد.
روز معلم بهانه‌ای شد که معلمش این شعر را ببیند. در این هفته به هر دانش آموز کارتی دادند که مطلبی برای معلم خود بنویسد. به مهدی گفتم شعر بالا را بنویس که قبول نکرد و فقط راضی شد بند آخر را بنویسد. تصویر دست نوشته مهدی را می‌توانید در اینجا ببینید. البته به خاطر جدا بودن این بخش از کل شعر، کمی آن را تغییر دادم.

پی نوشت:
- دوست داشتم فرصت می‌شد تا روز معلم را به همه معلمانم تبریک می‌گفتم. ای کاش فرصتی بشود تا این روز را حضورا به آقای دکتر ماکویی و آقای دکتر معینی تبریک بگویم. معلم عزیزم آقای ش.ه. که این وبلاگ را می‌خواند می‌داند که چقدر دوستش دارم. پیشنهاد می‌کنم در فرصت باقی مانده تا روز معلم، از معلمان خود تقدیر کنید.
- یک خواننده به خوانندگان وبلاگم اضافه شده است. تا شروع به تایپ می‌کنم، می‌آید و بلند بلند کلمات را می‌خواند و آنقدر سوال می‌کند که یا بی خیال نوشتن شوم، یا از پروژه نخود سیاه استفاده کنم! این مطلب را دور از چشم مهدی نوشتم چون اگر می‌دید، قطعا نمی‌گذاشت آن را اینجا بگذارم. یک موضوع دیگر به موضوعاتی که در موردشان نمی‌نویسم، اضافه شد. امان از این روزگار!

/ 9 نظر / 18 بازدید
میثم

آقا جدا جای احسنت داره. من تحت تأثیر قرار گرفتم. پدر خوبی بودن کار سختیه

امیرعلی

مهندس یک سریال پدر خوب ایرانی باید از روی شما بسازند. نمی دانم گفته ام یا نه که با آرنوش همکار شده ام! چند روز پیش می گفت که بچه فقط با کتک تربیت می شود. و می خوسات تلفن را از منشی شرکت که داشت ناز دخترش را می کشید بگیرد و سر داد و بیداد کند! .... دوست دارم زودتر ببینم روش تربیتی کدامتان اثربخش تر است؟ حیف که آرنوش هنوز بچه ندارد! ... جدا از شوخی خدا خیرتان بدهد! خوب پدری هستید! یا علی مدد!

آیینه

بهتر بود مصرع آخر می شد: از "زحمات" اونه که مهدی باسواده. روز معلم به شما که حداقل معلم خیلی خوبی برای فرزندتان هستید مبارک.

حجازی

ذهن موزونی دارید تبریک می گم . راستی سازی با ریاضی ؟ هم قافیه است ؟

شما پیام های خصوصی تان را می خوانید؟

به قول خودت ش . ه

سلام مجید جان تا جایی که خاطرم هست ما در ایام سال روزهایی مانند روز مهندس یا روز تاجر یا روز روحانی نداریم. طبیعی هم هست که نداشته باشیم چون روزهای سال رو باید به اونهایی اختصاص بدن که حال و روز خوشی ندارن ( و قرار هم نیست که داشته باشن). به امید روزی که در کشورمان روز معلم نداشته باشیم [چشمک] راستی قدم خواننده ی جدید هم مبارک![لبخند]

علیرضا مجاهدی

سلام چه جالب. آقای دکتر ماکویی در سازمان مدیریت صنعتی هم استادم بودند و هم در دفاع پایان نامه استاد ناظر! به هر بهانه ای روز معلم بر همه معلمان مبارک

عاطفه حجازی

سلام از ایران خودرو بازخرید کرده ام . اما در شرکتی در همین حوالی پروژه ای کار می کنم. به هر حال آدرس بدهید / هر چند کتاب ها چنگی به دل نمی زند / اما شاید مشتری شدید برای زیر مجموعه تان خریداری کردید ! از شوخی گذشته اگر تمایل داشتید آدرس بدهید تا بفرستم .

علی

بسیار مبسوط شدیم از این نوشته.